Wyszków

0

Wyszków - miasto powiatowe w woj. mazowieckim.

Warto zobaczyć

Wyszków, Białostocka
Kościół świętego Idziego w Wyszkowie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Wyszków diecezji łomżyńskiej.
Wyszków, Kościuszki
Synagoga w Wyszkowie – zbudowana na przełomie XIX i XX wieku, znajdowała się na rogu ulic Kościuszki i Wąskiej. Podczas II wojny światowej, w 1939 roku hitlerowcy zburzyli synagogę. Na jej miejscu stoi teraz sklep.
Wyszków, Generała Władysława Sikorskiego 40
Parafia rzymskokatolicka św. Rodziny w Wyszkowie należy do dekanatu Wyszkowskiego diecezji łomżyńskiej, metropolii białostockiej. Samodzielny Ośrodek Duszpasterski, czyli Rektorat pw.
Wyszków, Aleja Wolności 19
Kościół Matki Bożej Królowej Polski w Wyszkowie-Rybienku Leśnym – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu radzymińskiego diecezji warszawsko-praskiej. Znajduje się w dzielnicy Wyszkowa, Rybienku Leśnym.
Wyszków, Tadeusza Kościuszki 19
Parafia rzymskokatolicka pw. św. Wojciecha w Wyszkowie BM należy do dekanatu Wyszków diecezji łomżyńskiej, metropolii białostockiej. Powstała 8 maja 1982 z parafii pw. św. Idziego w Wyszkowie. Obecny kościół murowany pw. NMP Częstochowskiej został zbudowany w latach 1993-2000.