Międzyrzec Podlaski

0

Międzyrzec Podlaski – miasto położone w województwie lubelskim, w powiecie bialskim, nad rzeką Krzną.

Warto zobaczyć

Pałac Potockich w Międzyrzecu Podlaskim – pałac wybudowany dla hr. Aleksandry Potockiej, właścicielki Ordynacji Międzyrzeckiej, w 1852 roku przez architekta Franciszka Marię Lanciego. Pałac uległ spaleniu w 1918, jednak został odbudowany w latach 1922–1928.
Rynek Starego Miasta w Międzyrzecu Podlaskim - obecnie pl. Jana Pawła II, dawniej pl. Bohaterów Miasta.
Międzyrzec Podlaski, pl. Jana Pawła II
Kościół św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Marii Panny - kościół parafialny w Międzyrzecu Podlaskim należący do dekanatu międzyrzeckiego.
Kościół pw. św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim – kościół parafialny parafii św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim. Siedziba księdza dziekana dekanatu międzyrzeckiego w diecezji siedleckiej.
Kościół pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Międzyrzecu Podlaskim - kościół parafialny parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Międzyrzecu Podlaskim.
Międzyrzec Podlaski, Aleja Kardynała Stefana Wyszyńskiego 4
Kościół pod wezwaniem Chrystusa Króla w Międzyrzecu Podlaskim - kościół parafialny w Międzyrzecu Podlaskim należący do dekanatu międzyrzeckiego. Parafia erygowana w roku 1994. Kościół parafialny murowany zbudowany w latach 1988-93 z inicjatywy księdza Kazimierza Korszniewicza.
Cmentarz żydowski w Międzyrzecu Podlaskim – w Międzyrzecu Podlaskim istniały dwa cmentarze żydowskie.