Łuków

0

Łuków – miasto powiatowe we wschodniej Polsce, w województwie lubelskim.

Warto zobaczyć

Kra Jurajska – rezerwat przyrody znajdujący się na terenie gminy Łuków w województwie lubelskim. Jeden z najbardziej unikatowych rezerwatów pod względem przedmiotu ochrony - ochrona dotyczy rzadkiego zjawiska, jakim jest występowanie w podłożu kry lodowcowej sporej wielkości. powierzchnia: 8,00 ha
Łuków – stacja kolejowa w Łukowie, w województwie lubelskim, w Polsce. Znajduje się przy ulicy Dworcowej 1, w odległości około 2 km od centrum miasta.
Łuków, Maryli Wereszczakówny 37
Parafia Świętego Brata Alberta w Łukowie – parafia rzymskokatolicka w Łukowie.
Łuków, Cmentarna 1
Kościół świętego Rocha – kościół filialny należący od listopada 1920 roku do parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie, erygowanej przez biskupa siedleckiego Henryka Przeździeckiego. Świątynia znajduje się na cmentarzu parafialnym św. Rocha.
Kolegiata Przemienienia Pańskiego w Łukowie – późnobarokowy kościół popijarski przy placu Narutowicza, obecnie parafialny, wybudowany w latach 1733–1762 według projektu Antonio Solariego. Fasada świątyni ozdobiona jest dwiema wieżami, zwieńczonymi hełmami krytymi blachą i krzyżami na ich szczytach.
Łuków, Kardynała Stefana Wyszyńskiego 45
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Łuków II diecezji siedleckiej.
Łuków, Księdza Jerzego Popiełuszki 11
Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Łukowie – parafia rzymskokatolicka w Łukowie. Została erygowana w 1989. Obecny kościół parafialny murowany. Świątynia mieści się przy ulicy księdza Jerzego Popiełuszki. Parafia liczy 7 950 wiernych