Powiat lubelski

0

Powiat lubelski - powiat ziemski w województwie lubelskim.

Warto zobaczyć

Wojciechów, 9
Telefon: 081 517 72 10
Wieża Ariańska w Wojciechowie - trójkondygnacyjna, wybudowana z kamieni i cegieł, wieża wzniesiona w dwóch etapach przed 1527 r. przez starostę lubelskiego Jana Pileckiego. Pilecki po zniszczeniu wcześniejszych umocnień, odbudował je w zmodernizowanej formie i przystosował do broni palnej.
Parafia Chrystusa Dobrego Pasterza - parafia rzymskokatolicka położona na terenie gminy Jabłonna w województwie lubelskim. Parafia została erygowana 9 grudnia 1981 r. przez bpa Bolesława Pylaka.Powstała z miejscowości poprzednio należących do parafii Bychawka i Krzczonów.
Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Palikijach – parafia rzymskokatolicka w Palikijach, należąca do archidiecezji lubelskiej i Dekanatu Bełżyce. Została erygowana w 11 lipca 1985 r. Jest prowadzona przez księży archidiecezjalnych.
Parafia Podwyzszenia Krzyża Świętego w Niedźwicy Dużej - parafia rzymskokatolicka w Niedrzwicy Dużej, należąca do archidiecezji lubelskiej i Dekanatu Bełżyce. Została erygowana w 1984. Mieści się przy ulicy Partyzanckiej. Jest prowadzona przez księży archidiecezjalnych.