Powiat lubelski - Cmentarze

Cmentarz wojenny w Piotrkowie – cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w gminie Jabłonna, powiat lubelski. Cmentarz znajduje się na wschód od wsi Piotrków. Cmentarz otoczony jest wałem ziemnym, znajduje się tam 27 mogił zbiorowych, z których większość uległa zatarciu.
Cmentarz wojenny w Piotrkowie – cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w gminie Jabłonna, powiat lubelski. Cmentarz znajduje się na terenie prywatnym, na tyłach gospodarstwa w pobliżu dawnego folwarku. Składa się z 5 kopców ziemnych
Cmentarz wojenny w Kiełczewicach Dolnych – zabytkowy cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w gminie Strzyżewice, Powiat lubelski. Cmentarz usytuowany przy lokalnej drodze pomiędzy zabudowaniami wsi. Ma kształt kwadratu o powierzchni około 900 m².
Cmentarz Legionistów Polskich w Jastkowie powstał zaraz po bitwie pod Jastkowem pomiędzy wojskami austriackimi, w skład których wchodziła I Brygada i 4 pułk piechoty Legionów Polskich, a wycofującymi się wojskami rosyjskimi.
Cmentarz wojenny w Zaraszów-Kolonia – zabytkowy cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w powiecie lubelskim, w gminie Bychawa. Cmentarz usytuowany jest w północnej części wsi, pomiędzy, na skarpie przy drodze prowadzącej do Bychawy do Wysokiego.
Cmentarz wojenny w Borzechowie – cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w powiecie lubelskim, w gminie Borzechów. Cmentarz usytuowany jest około 3 kilometrów na północ od wsi, przy skrzyżowaniu dróg Borzechów - Bełżyce oraz łączki - Niedrzwica Duża.
Cmentarz wojenny w Niedrzwicy Dużej – cmentarz z I wojny światowej znajdujący się we wsi Niedrzwica Duża w powiecie lubelskim, w gminie Niedrzwica Duża. Usytuowany jest opodal dworca kolejowego przy linii Lublin-Rozwadów.
Cmentarz wojenny w Piotrkowie – cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w gminie Jabłonna, powiat lubelski. Cmentarz znajduje się przy drodze wojewódzkiej Lublin - Biłgoraj. Cmentarz jest otoczony płotem, za ogrodzeniem znajduje się mogiła zbiorowa.
Cmentarz żydowski w Lublinie-Głusku – powstał w XVIII wieku. Był wielokrotnie powiększany. Ma powierzchnię 0,9 ha. W czasie II wojny światowej został zdewastowany przez nazistów, którzy wykorzystali macewy do prac drogowych – zrobiono z nich m.in. krawężniki przy ul. Brzozowej w Głusku.
Cmentarz wojenny w Strzeszkowicach Dużych – cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w powiecie lubelskim, w gminie Niedrzwica Duża. Cmentarz usytuowany jest na wschód od wsi, niedaleko stacji kolejowej Majdan.
Cmentarz wojenny w Dębszczyźnie (występuje także jako Cmentarz wojenny w Kiełczewicach Maryjskich) – zabytkowy cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w gminie Strzyżewice, Powiat lubelski. Cmentarz usytuowany jest na południowy wschód od wsi Dębszczyzna wśród pól.
Cmentarz wojenny w Wierzchowiskach – cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w powiecie lubelskim, w gminie Bełżyce. Cmentarz usytuowany jest około pół kilometra na północny wschód od wsi na brzegu lasu. Ma kształt prostokąta o powierzchni około 2900 m² o wymiarach około 63 na 45 m.
Cmentarz wojenny w Kiełczewicach Dolnych Murakowa Góra – zabytkowy cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w gminie Strzyżewice, Powiat lubelski. Cmentarz usytuowany jest pomiędzy wsiami Kiełczewice Dolne, a Dębszczyzna na wzniesieniu Murakowa Góra (262 m).
Cmentarz wojenny w Krzczonowie – cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w gminie Krzczonów, Powiat lubelski. Cmentarz znajduje się przy drodze powiatowej Krzczonów - Olszanka. Cmentarz otoczony był wałem ziemnym, który uległ zatarciu. Cmentarz jest zdewastowany i zarośnięty.
Cmentarz wojenny w Piotrowicach – cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w Gminie Strzyżewice, Powiat lubelski. Cmentarz znajduje się na zachodnim skraju wsi, przy drodze. Z oby stron zachowały się dobrze otaczające cmentarz rów i wał ziemny. Teren cmentarza porośnięty jest drzewami.
Cmentarz wojenny w Piotrkówku – cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w gminie Krzczonów, Powiat lubelski. Cmentarz znajduje się w lesie. Cmentarz o wymiarach 55 na 23 m, znajduje się tu jeden podłużny kopiec i kilka mniejszych, otoczony rowem. Pochowano tu ok. 640 żołnierzy.