Powiat lubelski - Kościoły

Strony

Parafia Chrystusa Dobrego Pasterza - parafia rzymskokatolicka położona na terenie gminy Jabłonna w województwie lubelskim. Parafia została erygowana 9 grudnia 1981 r. przez bpa Bolesława Pylaka.Powstała z miejscowości poprzednio należących do parafii Bychawka i Krzczonów.
Parafia Podwyzszenia Krzyża Świętego w Niedźwicy Dużej - parafia rzymskokatolicka w Niedrzwicy Dużej, należąca do archidiecezji lubelskiej i Dekanatu Bełżyce. Została erygowana w 1984. Mieści się przy ulicy Partyzanckiej. Jest prowadzona przez księży archidiecezjalnych.
Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Kosarzewie – rzymskokatolicka parafia znajdująca się w archidiecezji lubelskiej w dekanat bychawskim.
Kościół Przemienienia Pańskiego – murowana świątynia w Garbowie, zbudowana w latach 1907-1911 według projektu architekta Józefa Piusa Dziekońskiego. W 1915 roku uszkodzona przez pocisk artyleryjski, odrestaurowana do 1922 roku. W dniu 6 lipca 1930 konsekrowany przez biskupa Mariana Fulmana.
Kościół św. Floriana w Krężnicy Jarej w województwie lubelskim, w powiecie lubelskim, w gminie Niedrzwica Duża.
Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Palikijach – parafia rzymskokatolicka w Palikijach, należąca do archidiecezji lubelskiej i Dekanatu Bełżyce. Została erygowana w 11 lipca 1985 r. Jest prowadzona przez księży archidiecezjalnych.
Kościół świętego Antoniego Padewskiego – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Zakrzówek archidiecezji lubelskiej.
Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krzczonowie – rzymskokatolicka parafia znajdująca się w archidiecezji lubelskiej w dekanat bychawskim.
Parafia św. Barbary w Łuszczowie – parafia rzymskokatolicka w Łuszczowie, należąca do archidiecezji lubelskiej i dekanatu Lublin - Podmiejski. Została erygowana w 1742 roku. Parafię prowadzą księża archidiecezjalni.
Bełżyce, Plac Kościelny 8
Kościół pw. Nawrócenia św. Pawła w Bełżycach - kościół parafialny wyznania rzymskokatolickiego powstały w Bełżycach na początku XV w.
Wysokie, Rynek Jabłonowskich 2
Kościół świętego Michała Archanioła – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Turobin archidiecezji lubelskiej.
Kościół Matki Bożej Anielskiej w Motyczu – obecnie nieistniejący już modrzewiowy kościół barokowy z końca XVIII wieku, we wsi Motycz, w województwie lubelskim.
Ćmiłów, Kościelna 2
Parafia Ducha Świętego - parafia rzymskokatolicka położona na terenie gminy Głusk w województwie lubelskim. Parafia została erygowana 22 maja 1991 r. 7 lutego 1987 r. bp Bolesław Pylak utworzył w Ćmiłowie samodzielny ośrodek duszpasterski. W dniu 22 maja 1991. erygowano parafię.
Parafia Świętego Tomasza Becketa w Targowisku - parafia rzymskokatolicka w Targowisku, należąca do archidiecezji lubelskiej i Dekanatu Turobin. Została erygowana w 1293. Mieści się pod numerem 37. Parafię prowadzą księża archidiecezjalni.
Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Borzechowie – parafia rzymskokatolicka w Borzechowie, należąca do archidiecezji lubelskiej i Dekanatu Bełżyce. Została erygowana w 2006. Mieści się pod numerem 90. Jest prowadzona przez księży archidiecezjalnych.

Strony