Powiat kraśnicki - Kościoły

Strony

Kraśnik, Klasztorna 3
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kraśniku – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Kraśnik archidiecezji lubelskiej.
Parafia Narodzenia NMP w Księżomierzu – jedna z 8 parafii w dekanacie Urzędów w rzymskokatolickiej archidiecezji lubelskiej.
Parafia św. Maksymiliana Kolbego w Hucie Józefów – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji sandomierskiej w dekanacie Modliborzyce. Parafia powstała poprzez wydzielenie jej z parafii w Potoku Wielkim.
Boby-Wieś, Boby Kolonia 82
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bobach – jedna z 8 parafii w dekanacie Urzędów w rzymskokatolickiej archidiecezji lubelskiej.
Wilkołaz, Wilkołaz I 15
Parafia Świętego Jana Chrzciciela w Wilkołazie - parafia rzymskokatolicka w Wilkołazie, należąca do archidiecezji lubelskiej i Dekanatu Kraśnik. Została erygowana w 1326 roku. Parafię prowadzą księża archidiecezjalni.
Parafia św. Stanisława i św. Marii Magdaleny w Dzierzkowicach – jedna z 8 parafii w dekanacie Urzędów w rzymskokatolickiej archidiecezji lubelskiej.
Zakrzówek, Wójtowicza 39A
Parafia Świętego Mikołaja w Zakrzówku - parafia rzymskokatolicka w Zakrzówku, należąca do archidiecezji lubelskiej i Dekanatu Zakrzówek. Została erygowana w 1592. Mieści się przy ulicy Wójtowicza. Parafię prowadzą księża diecezjalni.
Kraśnik, Gabriela Narutowicza 31
Kościół świętego Ducha – kościół rektoralny znajdujący się w Kraśniku. Należy do dekanatu Kraśnik archidiecezji lubelskiej.
Annopol, Tadeusza Kościuszki 1
Kościół świętego Joachima i świętej Anny – dawny kościół parafialny, obecnie kościół filialny znajdujący się w mieście Annopol, w województwie lubelskim. Należy do dekanatu Zawichost diecezji sandomierskiej.
Urzędów, Kościelna 1
Kościół świętego Mikołaja i świętej Otylii – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Urzędów archidiecezji lubelskiej.
Parafia Miłosierdzia Bożego w Rudniku Szlacheckim należy do archidiecezji lubelskiej, dekanatu kraśnickiego. Proboszczem parafii jest ks. Marian Serwatka.
Polichna, Polichna Trzecia, 14
Parafia św. Jana Marii Vianneya w Polichnie – parafia rzymskokatolicka w Polichnie, należąca do archidiecezji lubelskiej i dekanatu Kraśnik. Została erygowana 1 listopada 1929.
Kraśnik, Juliusza Słowackiego 15
Parafia Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku – parafia rzymskokatolicka w Kraśniku, należąca do archidiecezji lubelskiej i Dekanatu Kraśnik, erygowana 4 lipca 1998. Kaplica parafialna położona przy ul. Słowackiego została wybudowana w latach 1998–1999.
Parafia św. Jana Chrzciciela w Świeciechowie Dużym – parafia Kościoła Polskokatolickiego w RP, położona w dekanacie warszawsko-łódzkim diecezji warszawskiej. Parafia licząca około tysiąca wiernych i jest jedną z najliczniejszych placówek Kościoła Polskokatolickiego. Msze św.
Parafia św. Małgorzaty i św. Mikołaja w Świeciechowie – jedna z 8 parafii w dekanacie Urzędów w rzymskokatolickiej archidiecezji lubelskiej.
Parafia MB Królowej Polski i św. Marcina w Grabówce – jedna z 8 parafii w dekanacie Urzędów w rzymskokatolickiej archidiecezji lubelskiej.

Strony