Powiat lubelski - Atrakcje

Strony

Wojciechów, 9
Telefon: 081 517 72 10
Wieża Ariańska w Wojciechowie - trójkondygnacyjna, wybudowana z kamieni i cegieł, wieża wzniesiona w dwóch etapach przed 1527 r. przez starostę lubelskiego Jana Pileckiego. Pilecki po zniszczeniu wcześniejszych umocnień, odbudował je w zmodernizowanej formie i przystosował do broni palnej.
Parafia Chrystusa Dobrego Pasterza - parafia rzymskokatolicka położona na terenie gminy Jabłonna w województwie lubelskim. Parafia została erygowana 9 grudnia 1981 r. przez bpa Bolesława Pylaka.Powstała z miejscowości poprzednio należących do parafii Bychawka i Krzczonów.
Parafia Podwyzszenia Krzyża Świętego w Niedźwicy Dużej - parafia rzymskokatolicka w Niedrzwicy Dużej, należąca do archidiecezji lubelskiej i Dekanatu Bełżyce. Została erygowana w 1984. Mieści się przy ulicy Partyzanckiej. Jest prowadzona przez księży archidiecezjalnych.
Głusk, Głuska 144
Ratusz w Lublinie-Głusku - późnobarokowa budowla zwana Murowańcem w Głusku, niegdyś mieście, obecnie dzielnicy Lublina. Została wybudowana w połowie XVIII wieku. Zdobią go charakterystyczne szczyty. Budynek jest obecnie remontowany przez prywatnego właściciela.
Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Palikijach – parafia rzymskokatolicka w Palikijach, należąca do archidiecezji lubelskiej i Dekanatu Bełżyce. Została erygowana w 11 lipca 1985 r. Jest prowadzona przez księży archidiecezjalnych.
Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Kosarzewie – rzymskokatolicka parafia znajdująca się w archidiecezji lubelskiej w dekanat bychawskim.
Zamek w Bełżycach został wybudowany w mieście Bełżyce prawdopodobnie ok. 1416 roku przez Spytka z Tarnowa.
Parafia św. Stanisława w Sobieskiej Woli – parafia rzymskokatolicka w Sobieskiej Woli.

Strony