Powiat parczewski

0

Powiat parczewski - powiat ziemski w województwie lubelskim.

Warto zobaczyć

Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie - bazylika mniejsza, znajdująca się na terenie rzymskokatolickiej parafii św. Jana Chrzciciela w Parczewie.
Parafia Przemienienia Pańskiego i św. Andrzeja Boboli w Rudnie – parafia rzymskokatolicka w Rudnie podlegająca dekanatowi komarowskiemu.
Jezioro Czarne Sosnowieckie – jezioro położone we wschodniej Polsce, na obszarze Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego, w gminie Dębowa Kłoda, w powiecie parczewskim.
Cerkiew pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sosnowicy – prawosławna cerkiew filialna. Należy do parafii Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Horostycie, w dekanacie Chełm diecezji lubelsko-chełmskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kodeńcu – parafia rzymskokatolicka w Kodeńcu. Parafia erygowana w 1922. Obecny kościół parafialny drewniany, wybudowany w 1795 roku, w 1875 zamieniony na cerkiew a rekoncyliowany w 1920 roku.
Cerkiew pod wezwaniem Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Kodeńcu – prawosławna cerkiew filialna. Należy do parafii Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Horostycie, w dekanacie Chełm diecezji lubelsko-chełmskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Warzewo – faunistyczny i torfowiskowy rezerwat przyrody znajdujący się na terenie gminy Podedwórze, w powiecie parczewskim, w województwie lubelskim. położenie geograficzne: Zaklęsłość Sosnowicka powierzchnia (dane nadesłane z nadleśnictwa): 58,25 ha rok utworzenia: 1988