Powiat chełmski

0

Powiat chełmski - powiat ziemski w województwie lubelskim.

Warto zobaczyć

Wieża w Stołpiu – ruiny średniowiecznej wieży we wsi Stołpie w województwie lubelskim, w odległości około 8 kilometrów od Chełma, tuż przy drodze krajowej nr 12. W XIX wieku miejscowość ta miała także alternatywną nazwę Stołb.
Zamek w Sielcu – nowożytny bastejowy zamek z XIV w. położony w miejscowości Sielec w gminie Leśniowice, powiecie chełmskim w województwie lubelskim.
Pawłów, Szkolna 15
Kościół Świętego Jana Chrzciciela – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Siedliszcze archidiecezji lubelskiej.
Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Kumowie – parafia rzymskokatolicka w Kumowie Plebańskim, należąca do archidiecezji lubelskiej i Dekanatu Chełm - Wschód. Została erygowana w 1434. Mieści się pod numerem 14A. Parafię prowadzą księża archidiecezjalni.
Cerkiew Świętej Trójcy w Dubience – prawosławna cerkiew filialna. Należy do parafii św. Jana Teologa w Chełmie, w dekanacie Chełm diecezji lubelsko-chełmskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Świątynia znajduje się w centrum wsi, przy skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Cerkiewnej.
Rejowiec, Dąbrowskiego
Kościół świętego Michała Archanioła – rzymskokatolicki kościół cmentarny należący do parafii św. Jozafata Kuncewicza. Jeden z rejestrowanych zabytków miejscowości.