Powiat kraśnicki

0

Powiat kraśnicki - powiat ziemski w województwie lubelskim.

Warto zobaczyć

Parafia Narodzenia NMP w Księżomierzu – jedna z 8 parafii w dekanacie Urzędów w rzymskokatolickiej archidiecezji lubelskiej.
Kraśnik, Klasztorna 3
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kraśniku – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Kraśnik archidiecezji lubelskiej.
Nowy cmentarz żydowski w Kraśniku – kirkut ma powierzchnię 1,82 ha. Mieści się przy ulicy Szewskiej. Nie wiadomo kiedy dokładnie powstał, być może miało to miejsce w XIX wieku. W czasie II wojny światowej został zdewastowany przez nazistów. Zachowały się na nim tylko 3 macewy oraz kamienny mur.
Kraśnik, Bóźniczna
Mała Synagoga w Kraśniku – synagoga znajdująca się w Kraśniku przy ulicy Bożniczej, usytuowana na północ od Wielkiej Synagogi.
Zakrzówek, Wójtowicza 39A
Parafia Świętego Mikołaja w Zakrzówku - parafia rzymskokatolicka w Zakrzówku, należąca do archidiecezji lubelskiej i Dekanatu Zakrzówek. Została erygowana w 1592. Mieści się przy ulicy Wójtowicza. Parafię prowadzą księża diecezjalni.
Wilkołaz, Wilkołaz I 15
Parafia Świętego Jana Chrzciciela w Wilkołazie - parafia rzymskokatolicka w Wilkołazie, należąca do archidiecezji lubelskiej i Dekanatu Kraśnik. Została erygowana w 1326 roku. Parafię prowadzą księża archidiecezjalni.
Boby-Wieś, Boby Kolonia 82
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bobach – jedna z 8 parafii w dekanacie Urzędów w rzymskokatolickiej archidiecezji lubelskiej.
Rezerwat przyrody Doły Szczeckie – rezerwat częściowy, krajobrazowo-leśny, utworzony Zarządzeniem Ministra Ochrony Środowiska i Zasobów Naturalnych z dnia 25 lipca 1997 roku w sprawie uznania za rezerwat przyrody (MP nr 56, poz. 532).
Kraśnik, Józefa Piłsudskiego 7
Muzeum 24 Pułku Ułanów im. Hetmana Wielkiego Koronnego Stanisława Żółkiewskiego w Kraśniku – filia Muzeum Regionalnego w Kraśniku. Pułk stacjonował w Kraśniku w latach 1922-1939. Oddział otwarto 6 lipca 1995 r., w 75 rocznicę utworzenia pułku. Zbiory umieszczono w nowym budynku przy ulicy J.