Powiat radzyński

0

Powiat radzyński - powiat ziemski w województwie lubelskim.

Warto zobaczyć

Pałac w Radzyniu Podlaskim wybudowano w latach 1685-1709 i przebudowano w latach 1750-59 w związku z czym powstała jedna z najpiękniejszych rezydencji okresu rokoka w Polsce.
Radzyń Podlaski, Kardynała Stefana Wyszyńskiego 6
Sanktuarium matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim – rzymskokatolicki kościół w Radzyniu Podlaskim który jest świątynią Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim.
Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Kolembrodach – parafia rzymskokatolicka w Kolembrodach
Zespół Dworsko Parkowo Kościelny w Woli Osowińskiej – zespół złożony z parku krajobrazowego, niezagospodarowanego dworku, Kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny który pełni funkcję kościoła parafialnego Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Woli Osowińskiej, Gorzelni Dworskiej, która
Kościół Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Radzyniu Podlaskim – rzymskokatolicki kościół w Radzyniu Podlaskim który jest świątynią Parafii św. Anny w Radzyniu Podlaskim.
Czemierniki, Radzyńska 1
Kościół świętego Stanisława – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Czemierniki archidiecezji lubelskiej. Znajduje się na trasie Szlaku Renesansu Lubelskiego.