Powiat radzyński - Atrakcje

Strony

Pałac w Radzyniu Podlaskim wybudowano w latach 1685-1709 i przebudowano w latach 1750-59 w związku z czym powstała jedna z najpiękniejszych rezydencji okresu rokoka w Polsce.
Radzyń Podlaski, Kardynała Stefana Wyszyńskiego 6
Sanktuarium matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim – rzymskokatolicki kościół w Radzyniu Podlaskim który jest świątynią Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim.
Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Kolembrodach – parafia rzymskokatolicka w Kolembrodach
Kościół Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Radzyniu Podlaskim – rzymskokatolicki kościół w Radzyniu Podlaskim który jest świątynią Parafii św. Anny w Radzyniu Podlaskim.
Czemierniki, Radzyńska 1
Kościół świętego Stanisława – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Czemierniki archidiecezji lubelskiej. Znajduje się na trasie Szlaku Renesansu Lubelskiego.
Zespół Dworsko Parkowo Kościelny w Woli Osowińskiej – zespół złożony z parku krajobrazowego, niezagospodarowanego dworku, Kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny który pełni funkcję kościoła parafialnego Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Woli Osowińskiej, Gorzelni Dworskiej, która
Kaplica św. Anny w Radzyniu Podlaskim – zabytkowa kaplica rzymskokatolicka znajdująca się w Radzyniu Podlaskim, na cmentarzu św. Anny przy ul. Błogosławionych Męczenników Podlaskich.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Woli Osowińskiej – rzymskokatolicki kościół w Woli Osowińskiej który jest świątynią Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Woli Osowińskiej.
Kościół najświętszej Maryi panny Wspomożycielki Wiernych w Borkach – rzymskokatolicki kościół w Borkach, który jest świątynią Parafii Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych w Borkach.
Kaplica św. Michała Archanioła – zabytkowa kaplica rzymskokatolicka, znajdująca się w Ulanie Majoracie, na Cmentarzu św. Michała Archanioła.
Czapliniec – faunistyczny i leśny rezerwat przyrody znajdujący się na terenie gminy Radzyń Podlaski, w powiecie radzyńskim, w województwie lubelskim. powierzchnia (dane nadesłane z nadleśnictwa) – 15,67 ha rok utworzenia – 1973
Kościół św. Małgorzaty w Ulanie – rzymskokatolicki kościół w Ulanie Majoracie, który jest świątynią Parafia św. Małgorzaty w Ulanie-Majoracie.
Muzeum Regionalne w Woli Osowińskiej - muzeum regionalne na terenie Woli Osowińskiej prezentujące jej historię oraz jak pracowali i spędzali czas mieszkańcy wsi i okolic. Muzeum w 1977 roku założył Wacław Tuwalski - ówczesny prezes Towarzystwa Regionalnego w Woli Osowińskiej.

Strony