Gmina Borki

0

Gmina Borki - gmina wiejska w województwie lubelskim, w powiecie radzyńskm.

Warto zobaczyć

Zespół Dworsko Parkowo Kościelny w Woli Osowińskiej – zespół złożony z parku krajobrazowego, niezagospodarowanego dworku, Kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny który pełni funkcję kościoła parafialnego Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Woli Osowińskiej, Gorzelni Dworskiej, która
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Woli Osowińskiej – rzymskokatolicki kościół w Woli Osowińskiej który jest świątynią Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Woli Osowińskiej.
Kościół najświętszej Maryi panny Wspomożycielki Wiernych w Borkach – rzymskokatolicki kościół w Borkach, który jest świątynią Parafii Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych w Borkach.
Czapliniec – faunistyczny i leśny rezerwat przyrody znajdujący się na terenie gminy Radzyń Podlaski, w powiecie radzyńskim, w województwie lubelskim. powierzchnia (dane nadesłane z nadleśnictwa) – 15,67 ha rok utworzenia – 1973
Muzeum Regionalne w Woli Osowińskiej - muzeum regionalne na terenie Woli Osowińskiej prezentujące jej historię oraz jak pracowali i spędzali czas mieszkańcy wsi i okolic. Muzeum w 1977 roku założył Wacław Tuwalski - ówczesny prezes Towarzystwa Regionalnego w Woli Osowińskiej.