Powiat biłgorajski

0

Powiat biłgorajski - powiat ziemski w województwie lubelskim.

Warto zobaczyć

Sanktuarium Świętej Marii Magdaleny w Biłgoraju to dawny franciszkański zespół klasztorny. W skład tego zespołu wchodzi kościół pw. św. Marii Magdaleny (w przyszłości ma zostać bazyliką), nieczynny klasztor, kaplica pw. św. Marii Magdaleny oraz dzwonnica.
Tarnogród, 22 Lipca 4
Telefon: +48846897081
Cerkiew Świętej Trójcy (znana też pod wezwaniem św. Jerzego) w Tarnogrodzie – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Zamość diecezji lubelsko-chełmskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Kościół pw. Trójcy Świętej i Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny jest najstarszą rzymskokatolicką świątynią w Biłgoraju, siedzibą dekanatu Biłgoraj Północny.
Biłgoraj, Tarnogrodzka 3A
Telefon: +48846860898
Cerkiew pod wezwaniem św. Jerzego w Biłgoraju – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Zamość diecezji lubelsko-chełmskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Kościół św. Jozafata i św. Praksedy w Zamchu − rzymskokatolicki kościół w Zamchu, wzniesiony w latach 1843-1843 jako cerkiew unicka, następnie użytkowany jako cerkiew prawosławna.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Obszy – parafialny kościół katolicki w Obszy, wzniesiony jako cerkiew unicka, następnie użytkowany przez parafię prawosławną.
Cmentarz żydowski w Józefowie Biłgorajskim – został założony w 1762 i znajduje się na południu miejscowości, przy obecnej ul. Kamiennej. Ma powierzchnię 1 ha. Do naszych czasów zachowało się blisko czterysta nagrobków z których najstarszy pochodzi z 1762.