Powiat biłgorajski - Atrakcje

Strony

Sanktuarium Świętej Marii Magdaleny w Biłgoraju to dawny franciszkański zespół klasztorny. W skład tego zespołu wchodzi kościół pw. św. Marii Magdaleny (w przyszłości ma zostać bazyliką), nieczynny klasztor, kaplica pw. św. Marii Magdaleny oraz dzwonnica.
Kościół pw. Trójcy Świętej i Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny jest najstarszą rzymskokatolicką świątynią w Biłgoraju, siedzibą dekanatu Biłgoraj Północny.
Cmentarz żydowski w Józefowie Biłgorajskim – został założony w 1762 i znajduje się na południu miejscowości, przy obecnej ul. Kamiennej. Ma powierzchnię 1 ha. Do naszych czasów zachowało się blisko czterysta nagrobków z których najstarszy pochodzi z 1762.
Biłgoraj, Tarnogrodzka 3A
Telefon: +48846860898
Cerkiew pod wezwaniem św. Jerzego w Biłgoraju – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Zamość diecezji lubelsko-chełmskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Tarnogród, Tadeusza Kościuszki 1
Synagoga w Tarnogrodzie – synagoga znajdująca się w Tarnogrodzie, przy ulicy Kościuszki, w bezpośrednim sąsiedztwie rynku.
Kościół św. Jozafata i św. Praksedy w Zamchu − rzymskokatolicki kościół w Zamchu, wzniesiony w latach 1843-1843 jako cerkiew unicka, następnie użytkowany jako cerkiew prawosławna.
Kościół Matki Bożej Częstochowskiej – rzymskokatolicki kościół w Tereszpolu, pierwotnie cerkiew unicka, a następnie prawosławna.
Tarnogród, 22 Lipca 4
Telefon: +48846897081
Cerkiew Świętej Trójcy (znana też pod wezwaniem św. Jerzego) w Tarnogrodzie – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Zamość diecezji lubelsko-chełmskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łukowej – parafia należąca do dekanatu Tarnogród diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Została utworzona w 1466. Mieści się pod numerem 232. Prowadzą ją ksieża diecezjalni.
Tarnogród, Kościelna 14
Kościół Przemienienia Pańskiego w Tarnogrodzie – kościół parafialny w parafii o tej samej nazwie, znajdujący się przy ul Kościelnej 14 w Tarnogrodzie.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Obszy – parafialny kościół katolicki w Obszy, wzniesiony jako cerkiew unicka, następnie użytkowany przez parafię prawosławną.
Kościół świętego Rocha – rzymskokatolicki kościół filialny należący do parafii Przemienienia Pańskiego w Tarnogrodzie.
Kościół św. Andrzeja Boboli w Babicach – rzymskokatolicki kościół w Babicach, wzniesiony jako prawosławna cerkiew w latach 80. XIX wieku. W rękach parafii katolickiej pozostaje od 1947.
Cmentarz żydowski w Tarnogrodzie – kirkut powstał zapewne w 1588. Mieścił się na wschód od bóżnicy. Ma powierzchnię 1,8 ha. W czasie II wojny światowej okupant zdewastował nekropolię. W 1985 teren dawnej nekropolii został ogrodzony. Umieszczono na nim około 100 fragmentów odnalezionych nagrobków.
Różaniec, Różaniec II 167
Parafia św. Antoniego Padewskiego w Różańcu – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w dekanacie Tarnogród, w diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Parafia erygowana została 30. września 1975 roku dekretem ówczesnego biskupa lubelskiego Bolesława Pylaka. Liczba mieszkańców: 1400.
Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Aleksandrowie – parafia należąca do dekanatu Józefów diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Została utworzona w 1936. Mieści się pod numerem 441. Prowadzą ją księża diecezjalni.

Strony