Powiat łęczyński - Atrakcje

Strony

Łęczna, Bożnicza 19
Duża Synagoga w Łęcznej – synagoga znajdująca się w Łęcznej, przy ulicy Bożniczej 19. Jest obecnie jedną z najlepiej zachowanych synagog w województwie lubelskim.
Dratów – jezioro na Równinie Łęczyńsko-Włodawskiej, położone w gminie Łęczna, w powiecie łęczyńskim, w woj. lubelskim. Nad jeziorem położona jest wieś Dratów.
Cerkiew pod wezwaniem św. Mikołaja w Dratowie – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Lublin diecezji lubelsko-chełmskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Łęczna, Plac Tadeusza Kościuszki 28
Ratusz w Łęcznej - taką nazwę nosi budynek wybudowany według planu opracowanego 15 stycznia 1888 roku przez inżyniera architekta powiatu lubartowskiego, Lenkowskiego, z przeznaczeniem na odwach. Funkcję taką pełnił do I wojny światowej.
Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Antoniego z Padwy w Milejowie — kościół parafialny rzymskokatolickiej parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Milejowie. Został ufundowany przez rodzinę Rostworowskich.
Łęczna, Świętoduska 3
Budynek dawnej plebanii w Łęcznej - drewniany budynek dawnej plebanii w Łęcznej zbudowany około 1858 roku przez księdza proboszcza Bolesława Wrześniewskiego.
Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Ludwinie – parafia rzymskokatolicka w Ludwinie, należąca do archidiecezji lubelskiej i Dekanatu Łęczna. Została erygowana w 1992. Mieści się pod numerem 46a. Parafię prowadzą księża archidiecezjalni.
Łęczna, Aleja Matki Bożej Fatimskiej 1
Parafia św. Józefa Opiekuna Rodzin w Łęcznej - jedna z parafii rzymskokatolicka w Łęcznej, należąca do archidiecezji lubelskiej i Dekanatu łęczna. Została erygowana w 2002 roku. Do parafii należą ulice: Chełmska, Górnicza, Gwarków, Kapitana Żabickiego, Skarbka, Staszica, Szkolna.
Łęczna, Świętoduska 2
Kościół św. Marii Magdaleny w Łęcznej - renesansowy rzymskokatolicki kościół parafialny w Łęcznej wybudowany w latach 1618-1631.
Kościół Świętego Jana Chrzciciela – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Łęczna archidiecezji lubelskiej.
Cyców, Chełmska 34
Kościół św. Józefa w Cycowie – katolicki kościół w Cycowie, dawna cerkiew unicka, a następnie prawosławna.

Strony