Powiat rycki - Atrakcje

Strony

Czapliniec – faunistyczny i wodny rezerwat przyrody znajdujący się na terenie gminy Puławy, w powiecie puławskim, w województwie lubelskim. powierzchnia (dane nadesłane z nadleśnictwa) – 19,04 ha rok utworzenia – 1987
Kościół Przemienienia Pańskiego – rzymskokatolicki kościół filialny należący do dekanatu Ryki diecezji siedleckiej.
Ryki, Wspólna 3
Kościół Najświętszego Zbawiciela – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Ryki diecezji siedleckiej.
Stężyca, Kościelna 2
Kościół Świętego Marcina – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Ryki diecezji siedleckiej.
Parafia św. Piusa V w Dęblinie - rzymskokatolicka parafia w Dęblinie. Parafia istnieje od 1929 r. Pierwszą świątynią parafii był drewniany kościół, który przeniesiono, a na jego miejscu wybudowano w latach 1975-1981 murowany.
Dwór w Starym Sadybiu – dwór znajdujący się we wsi Stare Zadybie w województwie lubelskim. W skład zabudowań podworskich wchodzą również park i zespół folwarczny, w tym stajnia, stodoła i gorzelnia. Dwór powstał w połowie XIX wieku.
Bobrowniki, Dęblińska
Cmentarz żydowski w Bobrownikach – kirkut społeczności żydowskiej niegdyś zamieszkującej Bobrowniki i Dęblin. Powstał w XIX wieku. Ma powierzchnię 1,8 ha. Znajduje się w zachodniej części miejscowości, przy ul. Dęblińskiej. Został zniszczony podczas II wojny światowej.
Ryki, Piaskowa
Cmentarz żydowski w Rykach – znajduje się przy obecnej ul. Piaskowej i zajmuje powierzchnię 0,9 ha na której - wskutek dewastacji z czasów II wojny światowej - nie zachowały się żadne nagrobki. Od 1984 roku podejmowane są bezskuteczne starania mające na celu restaurację terenu kirkutu.
Dęblin, Brygady Pościgowej 2
Parafia Matki Boskiej Loretańskiej w Dęblinie – parafia wojskowa, rzymskokatolicka w Dęblinie. Parafia wchodzi w skład Dekanatu Sił Powietrznych.
Bobrowniki, Krasnoglinska 2b
Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Ryki diecezji siedleckiej. Znajduje się na trasie Szlaku Renesansu Lubelskiego.
Dęblin, Wiślana 69
Kościół Chrystusa Miłosiernego - rzymskokatolicki kościół parafialny w Dęblinie, wzniesiony w 1781 jako unicka cerkiew w Łosicach, przeniesiony do Dęblina w 1929.
Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Goździe – mariawicka parafia diecezji lubelsko-podlaskiej, Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w RP. Jest to jedna z najmniejszych parafii Kościoła Starokatolickiego Mariawitów.
Twierdza Dęblin (Iwangorod) – zespół obiektów fortecznych wzniesionych przez Rosję w XIX wieku u zbiegu Wieprza i Wisły, w miejscowości Dęblin.
Dęblin, Lotników Polskich 12
Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie powstało 1 kwietnia 2011 roku na bazie kolekcji lotniczej Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Uroczyste otwarcie muzeum nastąpiło 26 sierpnia 2011 roku.

Strony