Powiat zamojski - Atrakcje

Strony

Roztoczański Park Narodowy – park narodowy położony w środkowo-wschodniej części Polski, na Roztoczu, w województwie lubelskim. Został utworzony 10 maja 1974. Dyrekcja parku ma swoją siedzibę w Pałacu Plenipotenta w Zwierzyńcu. Symbolem parku jest konik polski.
Podklasztor, Tomaszowska 16
Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Krasnobrodzie – rzymskokatolicki kościół parafialny, pochodzący z końca XVII wieku, będący częścią podominikańskiego zespołu klasztornego.
Sanktuarium św. Antoniego z Padwy w Radecznicy to ważny obiekt pielgrzymkowy, zwany Lubelską Częstochową. Składają się na niego barokowy, jednonawowy kościół, z charakterystyczną, widoczną z daleka fasadą, oraz przylegający doń klasztor OO. Bernardynów.
Broczówka – florystyczny i stepowy rezerwat przyrody w województwie lubelskim, w powiecie zamojskim, na terenie gminy Skierbieszów. powierzchnia: (dane nadesłane z nadleśnictwa) - 6,17 ha rok utworzenia: 1989
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Skierbieszowie - wybudowany został w II połowie XVII wieku. Jest to kościół jednonawowy, utrzymany w stylu renesansowym.
Szczebrzeszyn, Plac Tadeusza Kościuszki
Ratusz w Szczebrzeszynie - szczebrzeski ratusz został wybudowany w 1840 roku. Wybudowały został na planie czworokąta. Posiada dwie kondygnacje. Nakryty jest czterospadowym dachem. W czasie zaborów był siedzibą władz miejskich.
Kościół św. Izydora w Topólczy – katolicki kościół w Topólczy, dawna cerkiew prawosławna.
Tartaczna Góra – wzniesienie w północno-wschodniej części Zwierzyńca, o wysokości 289 m n.p.m. Punkt widokowy na Zwierzyniec i Roztoczański Park Narodowy.
Browar w Zwierzyńcu – zabytkowy browar z początku XIX wieku mieszczący się w Zwierzyńcu. Właścicielem zakładu jest Skarb Państwa, a dzierżawcą – Perła – Browary Lubelskie.
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gorajcu-Starej Wsi – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w dekanacie Szczebrzeszyn, w diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Liczba mieszkańców: 1550.

Strony