Powiat lubartowski - Atrakcje

Strony

Pałac w Kozłówce – zespół pałacowo-parkowy rodziny Zamoyskich, we wsi Kozłówka, która leży w północnej części województwa lubelskiego, 9 km na zachód od Lubartowa oraz ok. 2 km od dużej wsi Kamionka. Obecnie pałac jest siedzibą muzeum.
Lubartów, Juliusza Słowackiego 6
Bazylika św. Anny w Lubartowie – świątynia budowana w latach 1733-1738, projektu Pawła Antoniego Fontany. Barokowa, murowana, dwuwieżowa, ufundowana przez Pawła Sanguszkę. Budowniczym Fary Lubartowskiej był Tomasz Rezler. Konsekracji świątyni dokonał biskup żmudzki Józef Michał Karp w 1738 roku.
Lubartów, Juliusza Słowackiego 8
Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicki Kościół parafialny należący do dekanatu Parczew diecezji siedleckiej.
Jezioro Mytycze – jezioro położone na Równinie Łęczyńsko-Włodawskiej, położone w woj. lubelskim, w powiecie lubartowskim, w gminie wiejskiej Ostrów Lubelski, niedaleko wsi Rozkopaczew.
Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Ostrówku – parafia rzymskokatolicka w Ostrówku, należąca do archidiecezji lubelskiej i Dekanatu Czemierniki. Została erygowana w 1921. Mieści się pod numerem 39. Parafię prowadzą księża archidiecezjalni.
Kock, Plac Anny Jabłonowskiej 15
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kocku – rzymskokatolicki kościół w Kocku który jest świątynią Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kocku. Kościół w Kocku jest bliźniaczą świątynią z Kościołem Wniebowzięcia NMP w Woli Osowińskiej.
Parafia Narodzenia św. Jana Chrzciciela – parafia rzymskokatolicka w Poizdowie Parafia erygowana w 1988 roku. Obecny kościół zastał wybudowany w latach 1985-1987 przez ks. Mariana Podstawkę, kościół wybudowano w stylu nowoczesnym.
Firlej, Kościelna 7
Kościół Przemienienia Pańskiego – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Lubertów archidiecezji lubelskiej.
Parafia Świętej Marii Magdaleny w Sernikach - parafia rzymskokatolicka w Sernikach, należąca do archidiecezji lubelskiej i Dekanatu Lubartów. Została erygowana w 1603 roku. Mieści się pod numerem 2. Parafię prowadzą księża archidiecezjalni.
Michów, Partyzancka 5
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – kościół parafialny znajdujący się w Michowie przy ulicy Partyzantów 5, należący do Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Michowie.
Uścimowiec (inne nazwy: Jezioro Białe Uścimowskie, Jezioro Uścimowskie) – jezioro w południowo-wschodniej Polsce, w województwie lubelskim, w powiecie lubartowskim, w gminie Uścimów.
Kock, Świętego Jana Chrzciciela
Cmentarz żydowski w Kocku – data założenia nekropolii pozostaje nieznana. Cmentarz ma powierzchnię 1,75 ha. Wskutek dewastacji z okresu II wojny światowej do naszych czasów zachowało się niewiele nagrobków, w tym ohel kryjący szczątki cadyków z rodziny Morgensternów.
Kleszczów – jezioro położone we wschodniej Polsce, na obszarze Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego, w gminie Ostrów Lubelski, w powiecie lubartowskim. Długość linii brzegowej jeziora wynosi 3042 m.
Abramów, 22 Lipca 4
Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Abramowie - parafia rzymskokatolicka w Abramowie, należąca do archidiecezji lubelskiej i Dekanatu Michów. Została erygowana w 1925. Mieści się przy ulicy 22 Lipca. Parafię prowadzą księża archidiecezjalni.
Lubartów, Tadeusza Kościuszki 28
Muzeum Regionalne w Lubartowie – oddział Muzeum Lubelskiego, mieści się w XIX-wiecznym dworku. Statut otrzymało w 1966 r., a w 1970 zostało udostępnione społeczeństwu. W 1990 r. po remoncie budynku zainaugurowało ponownie działalność wystawienniczą.

Strony