Powiat łukowski - Atrakcje

Strony

Parafia Nawiedzenia NMP w Woli Gułowskiej – parafia rzymskokatolicka w Woli Gułowskiej.
Zespół dworski – dwór znajdujący się w Jarczewie w województwie lubelskim. Istniejący dwór zbudowany został w 2 połowie XIX wieku dla rodziny Podoskich, którzy władali majątkiem od drugiej połowy XVIII wieku do II wojny światowej.
Rezerwat przyrody Jata – leśny rezerwat przyrody znajdujący się na terenie gminy Łuków w województwie lubelskim; na północno-zachodnim skraju Równiny Łukowskiej, w Lasach Łukowskich.
Zespół dworski w Wilczyskach w woj. lubelskim składa się z parku, bramy wjazdowej i dworu. W pobliżu znajdują się ruiny zamku.
Kopiec Henryka Sienkiewicza – kopiec znajdujący się w Okrzei, usypany w latach 1932–1938 na cześć pisarza Henryka Sienkiewicza przez ludność z całej Polski, a nawet zagranicy. Ma on 15 m wysokości względnej, średnicę podstawy 45 m, a został usypany z 6000 m³ ziemi.
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Adamów diecezji siedleckiej.
Parafia Jezusa Chrystusa Ukrzyżowanego – parafia rzymskokatolicka w Szczałbie Parafia erygowana w 1981 roku. Obecny kościół zastał wybudowany w latach 1982–1983 przez ks. Czesława Mazurka, kościół konsekrowany 17 lipca 1988.
Stoczek Łukowski, Generała Władysława Sikorskiego 2
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Żelechów diecezji siedleckiej. Jedyny rejestrowany zabytek miasta.
Kra Jurajska – rezerwat przyrody znajdujący się na terenie gminy Łuków w województwie lubelskim. Jeden z najbardziej unikatowych rezerwatów pod względem przedmiotu ochrony - ochrona dotyczy rzadkiego zjawiska, jakim jest występowanie w podłożu kry lodowcowej sporej wielkości. powierzchnia: 8,00 ha
Okrzeja, Henryka Sienkiewicza 5
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Żelechów diecezji siedleckiej.
Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Radoryżu Kościelnym – parafia rzymskokatolicka w Radoryżu Kościelnym. Parafia została erygowana w 1552 roku. Posiada księgi parafialne od 1700 r.
Kulak – rezerwat przyrody znajdujący się na terenie gminy Wodynie w województwie mazowieckim oraz gminy Stoczek Łukowski w województwie lubelskim.
Las Wagramski – florystyczny i leśny rezerwat przyrody znajdujący się na terenie gminy Łuków, w powiecie łukowskim, w województwie lubelskim. powierzchnia (dane nadesłane z nadleśnictwa): 5,37 ha rok utworzenia: 1980

Strony