Powiat bialski - Atrakcje

Strony

Pałac Potockich w Międzyrzecu Podlaskim – pałac wybudowany dla hr. Aleksandry Potockiej, właścicielki Ordynacji Międzyrzeckiej, w 1852 roku przez architekta Franciszka Marię Lanciego. Pałac uległ spaleniu w 1918, jednak został odbudowany w latach 1922–1928.
Rynek Starego Miasta w Międzyrzecu Podlaskim - obecnie pl. Jana Pawła II, dawniej pl. Bohaterów Miasta.
Leśna Podlaska, Biskupa Moszyńskiego 2
Bazylika św. Piotra i św.
Bazylika św. Anny w Kodniu – kościół parafialny parafii rzymskokatolickiej pw. Świętej Anny w Kodniu. Godność bazyliki mniejszej kościół posiada od 1973.
Leśna Podlaska, Biskupa Karola Moszyńskiego 2A
Monaster św. Onufrego w Jabłecznej – stauropigialny męski klasztor prawosławny, w jurysdykcji Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Kościół św. Michała Archanioła – rzymskokatolicki kościół w Witorożu, wzniesiony w 1739 jako cerkiew unicka, w latach 1875-1919 należący do parafii prawosławnej.
Kościół Świętego Ducha w Kodniu - gotycka unicka cerkiew zamkowa w Kodniu, obecnie rzymskokatolicki kościół filialny parafii św. Anny w Kodniu.
Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej – parafia rzymskokatolicka w Małaszewiczach.
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Janów Podlaski diecezji siedleckiej.
Kostomłoty, 15
Telefon: +48512341502
Cerkiew pw. św. Nikity w Kostomłotach – drewniana greckokatolicka cerkiew neounicka, Sanktuarium Unitów Podlaskich. Została wzniesiona w 1631 jako unicka, w latach 1875-1927 prawosławna.
Dwór w Ludwinowie – dwór w stylu klasycystycznym we wsi Ludwinów w gminie Leśna Podlaska w województwie lubelskim. Powstał w pierwszej połowie XIX wieku. Po II wojnie światowej popadł w ruinę. Został zrekonstruowany w latach 1988–1991.
Dwór w Droblinie – zabytkowy dwór późnoklasycystyczny z XIX w. położony w miejscowości Droblin (gmina Leśna Podlaska). Znajduje się kilkanaście kilometrów od Białej Podlaskiej w województwie lubelskim. Zespół dworski w Droblinie (dwór i park) jest wpisany do rejestru zabytków NID (nr rej.
Pałac w Grabanowie – pałac z XIX wieku położony na pograniczu wsi Grabanów i Wilczyna w województwie lubelskim.
Międzyrzec Podlaski, pl. Jana Pawła II
Kościół św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Marii Panny - kościół parafialny w Międzyrzecu Podlaskim należący do dekanatu międzyrzeckiego.
Terespol, Wojska Polskiego 137
Kościół Świętej Trójcy – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Terespol, w województwie lubelskim. Należy do dekanatu Terespol diecezji siedleckiej.

Strony