Powiat chełmski - Atrakcje

Strony

Wieża w Stołpiu – ruiny średniowiecznej wieży we wsi Stołpie w województwie lubelskim, w odległości około 8 kilometrów od Chełma, tuż przy drodze krajowej nr 12. W XIX wieku miejscowość ta miała także alternatywną nazwę Stołb.
Zamek w Sielcu – nowożytny bastejowy zamek z XIV w. położony w miejscowości Sielec w gminie Leśniowice, powiecie chełmskim w województwie lubelskim.
Pawłów, Szkolna 15
Kościół Świętego Jana Chrzciciela – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Siedliszcze archidiecezji lubelskiej.
Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Kumowie – parafia rzymskokatolicka w Kumowie Plebańskim, należąca do archidiecezji lubelskiej i Dekanatu Chełm - Wschód. Została erygowana w 1434. Mieści się pod numerem 14A. Parafię prowadzą księża archidiecezjalni.
Cerkiew Świętej Trójcy w Dubience – prawosławna cerkiew filialna. Należy do parafii św. Jana Teologa w Chełmie, w dekanacie Chełm diecezji lubelsko-chełmskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Świątynia znajduje się w centrum wsi, przy skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Cerkiewnej.
Rejowiec, Dąbrowskiego
Kościół świętego Michała Archanioła – rzymskokatolicki kościół cmentarny należący do parafii św. Jozafata Kuncewicza. Jeden z rejestrowanych zabytków miejscowości.
Zarudnia, Chełmska 1
Parafia św. Mateusza w Rudzie-Hucie – parafia Kościoła Polskokatolickiego w RP, położona w dekanacie lubelsko-chełmskim diecezji warszawskiej.
Siedliszcze, Kościelna 1
Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej w Siedliszczu – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Siedliszcze archidiecezji lubelskiej.
Rejowiec, Tadeusza Kościuszki 66
Kościół Świętego Jozafata Kuncewicza – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Chełm - Zachód archidiecezji lubelskiej.
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego – rzymskokatolicki parafialny kościół w Żmudzi, wzniesiony jako cerkiew unicka.
Cerkiew św. Aleksego w Czułczycach – początkowo cerkiew prawosławna, od 1945 kościół rzymskokatolicki św. Rocha.
Kamień, Kamień Lubelski 1
Parafia Świętego Michała Archanioła w Kamieniu - parafia rzymskokatolicka w Kamieniu, należąca do archidiecezji lubelskiej i Dekanatu Chełm - Wschód. Została erygowana w 1920. Mieści się pod numerem 1. Parafię prowadzą księża archidiecezjalni.
Dwór Kiwerskich – dwór w Rejowcu Fabrycznym zbudowany w 1895 roku przez Mieczysława Morawskiego. Po jego śmierci dobra objął jego zięć Jan Kiwerski. Przy dworze założono park ze szpalerami grabów, świerków i kasztanowców. W budynku znajduje się obecnie siedziba Miejskiego Ośrodka Kultury "Dworek".

Strony