Powiat świdnicki - Atrakcje

Strony

Mełgiew, Kościelna 12
Kościół Świętego Wita – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Świdnik archidiecezji lubelskiej.
Parafia Miłosierdzia Bożego w Wierzchowiskach - parafia rzymskokatolicka w Wierzchowiskach Pierwszych, należąca do archidiecezji lubelskiej i Dekanatu Świdnik. Została erygowana w 1990.
Nadwieprzański Park Krajobrazowy - park krajobrazowy położony w województwie lubelskim na Płaskowyżu Świdnickim oraz Obniżeniu Dorohuckim. Ciągnie się wzdłuż środkowego biegu Wieprza, od ujścia Giełczwi do ujścia Bystrzycy.
Cmentarz wojenny w Izdebnie – cmentarz z I wojny światowej znajdujący się opodal wsi Izdebno w województwie lubelskim, w powiecie świdnickim, w gminie Rybczewice.
Piaski, Lubelska 1
Telefon: +48 81 5821822
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Piaski archidiecezji lubelskiej.
Cmentarz wojenny w Rybczewicach – cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w gminie Rybczewice, powiecie świdnickim. Cmentarz usytuowany jest w północnej części wsi, pomiędzy, na skarpie przy drodze wojewódzkiej nr 837 prowadzącej do Piask w bezpośrednim sąsiedztwie stacji benzynowej.
Ośrodek Praktyk Teatralnych „Gardzienice” (właśc. Ośrodek Badań i Realizacji Praktyk Teatralnych „Gardzienice”) – grupa teatralna powstała w 1977 z inicjatywy Włodzimierza Staniewskiego, formalnie zarejestrowana w roku 1978. Nazwa pochodzi od podlubelskiej wsi, gdzie teatr ma swoją siedzibę.
Cmentarz wojenny w Trawnikach – zabytkowy cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w gminie Trawniki, powiecie świdnickim. Cmentarz usytuowany jest w północno-wschodniej części wsi, pomiędzy rzeką Wieprz, a szosą prowadzącą do Oleśnik w bezpośrednim sąsiedztwie remizy.

Strony