Łęczna

0

Łęczna – miasto powiatowe w woj. lubelskim.

Warto zobaczyć

Łęczna, Bożnicza 19
Duża Synagoga w Łęcznej – synagoga znajdująca się w Łęcznej, przy ulicy Bożniczej 19. Jest obecnie jedną z najlepiej zachowanych synagog w województwie lubelskim.
Łęczna, Plac Tadeusza Kościuszki 28
Ratusz w Łęcznej - taką nazwę nosi budynek wybudowany według planu opracowanego 15 stycznia 1888 roku przez inżyniera architekta powiatu lubartowskiego, Lenkowskiego, z przeznaczeniem na odwach. Funkcję taką pełnił do I wojny światowej.
Łęczna, Świętoduska 3
Budynek dawnej plebanii w Łęcznej - drewniany budynek dawnej plebanii w Łęcznej zbudowany około 1858 roku przez księdza proboszcza Bolesława Wrześniewskiego.
Łęczna, Aleja Matki Bożej Fatimskiej 1
Parafia św. Józefa Opiekuna Rodzin w Łęcznej - jedna z parafii rzymskokatolicka w Łęcznej, należąca do archidiecezji lubelskiej i Dekanatu łęczna. Została erygowana w 2002 roku. Do parafii należą ulice: Chełmska, Górnicza, Gwarków, Kapitana Żabickiego, Skarbka, Staszica, Szkolna.
Łęczna, Świętoduska 2
Kościół św. Marii Magdaleny w Łęcznej - renesansowy rzymskokatolicki kościół parafialny w Łęcznej wybudowany w latach 1618-1631.
Łęczna, Bożnicza 21
Telefon: +48 81 752 02 04
Mała Synagoga w Łecznej – synagoga znajdująca się w Łęcznej, przy ulicy Bożniczej 21.
Łęczna, Świętoduska 2
Mansjonaria w Łęcznej – późnobarokowy budynek mansjonarii w Łęcznej, wybudowany około 1639 roku.
Łęczna, Bożnicza 19
Telefon: +48817520869
Muzeum Regionalne w Łęcznej – oddział Muzeum Lubelskiego.
Łęczna, Aleja Jana Pawła II 97
Parafia św. Barbary w Łęcznej – rzymskokatolicka parafia w Łęcznej, należąca do Archidiecezji lubelskiej i Dekanatu Łęczna.