Biłgoraj - Atrakcje

Sanktuarium Świętej Marii Magdaleny w Biłgoraju to dawny franciszkański zespół klasztorny. W skład tego zespołu wchodzi kościół pw. św. Marii Magdaleny (w przyszłości ma zostać bazyliką), nieczynny klasztor, kaplica pw. św. Marii Magdaleny oraz dzwonnica.
Kościół pw. Trójcy Świętej i Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny jest najstarszą rzymskokatolicką świątynią w Biłgoraju, siedzibą dekanatu Biłgoraj Północny.
Biłgoraj, Tarnogrodzka 3A
Telefon: +48846860898
Cerkiew pod wezwaniem św. Jerzego w Biłgoraju – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Zamość diecezji lubelsko-chełmskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Ławeczka Isaaca Bashevisa Singera w Biłgoraju – pomnik odsłonięty 13 września 2009 podczas obchodzonych w tym mieście Dni Singera. Pomnik znajduje się w parku, w pobliżu kościoła pw. św. Jerzego.
Biłgoraj, Ogrodowa 3
Telefon: +48846867602
Kościół parafialny pw. św. Jerzego jest jedną z czterech rzymskokatolickich świątyń w Biłgoraju.
Biłgoraj, Krasickiego 50
Skansen "Zagroda Sitarska" – muzeum, skansen znajdujący się w Biłgoraju obrazujący dawne tradycje sitarskie w mieście i wygląd typowej biłgorajskiej zabudowy z XVI-XIX w. Zlokalizowany jest w samym w centrum miasta, przy ul. Nadstawnej 32, w granicach os. Nadstawna.
Ulica Lubelska - jedna z najstarszych i najważniejszych ulic Biłgoraja. Jest to ulica jednojezdniowa, biegnąc na linii zachód-wschód spina ze sobą ul. Kościuszki i Aleje Jana Pawła II.
Kościół pw. Chrystusa Króla to jedna z czterech świątyni rzymskokatolickich w Biłgoraju, siedziba parafii w dekanacie Biłgoraj - Północ.
Ulica Stanisława Moniuszki - jedna z głównych ulic miasta Biłgoraj. Jest to jedna z najstarszych ulic miasta - powstała podczas jego lokacji, a jej pierwotna nazwa brzmiała "Radzięcka".
Biłgoraj, Józefa Piłsudskiego 42a
Parafia świętego Jana Pawła II w Biłgoraju – parafia rzymskokatolicka w Biłgoraju, należąca do Dekanatu Biłgoraj - Północ. Została erygowana w dniu 20 sierpnia 2014 roku i jest najmłodszą w mieście. Duszpasterstwo w niej pełni trzech kapłanów: proboszcz i dwóch wikariuszy
Nowy cmentarz żydowski w Biłgoraju – został założony w I połowie XIX wieku i znajduje się przy obecnej ul. Konopnickiej.