Gmina Annopol

0

Gmina Annopol - gmina miejsko-wiejska w powiecie kraśnickim, w województwie lubelskim.

Warto zobaczyć

Nowy cmentarz żydowski w Annopolu – założony w XVIII wieku, po zamknięciu starego. Mieści się przy ul. Radomskiej. Jest ogrodzony, znajduje się na nim około 20 macew ocalałych z wojny oraz pomnik upamiętniający ofiary Zagłady. Ma powierzchnię ok. 0,33 ha.
Annopol, Tadeusza Kościuszki 1
Kościół świętego Joachima i świętej Anny – dawny kościół parafialny, obecnie kościół filialny znajdujący się w mieście Annopol, w województwie lubelskim. Należy do dekanatu Zawichost diecezji sandomierskiej.
Parafia św. Jana Chrzciciela w Świeciechowie Dużym – parafia Kościoła Polskokatolickiego w RP, położona w dekanacie warszawsko-łódzkim diecezji warszawskiej. Parafia licząca około tysiąca wiernych i jest jedną z najliczniejszych placówek Kościoła Polskokatolickiego. Msze św.
Parafia św. Małgorzaty i św. Mikołaja w Świeciechowie – jedna z 8 parafii w dekanacie Urzędów w rzymskokatolickiej archidiecezji lubelskiej.
Parafia MB Królowej Polski i św. Marcina w Grabówce – jedna z 8 parafii w dekanacie Urzędów w rzymskokatolickiej archidiecezji lubelskiej.
Mogiła wojenna z 1944 r. w Suchej Wólce – zabytkowa mogiła położona w lesie około 300 m na północny-zachód od miejscowości Sucha Wólka, w gminie Annopol. W mogile zostało pochowanych 2 oficerów Armii Czerwonej, którzy polegli w okolicach Wisły w sierpniu 1944 roku.