Powiat sokołowski - Przyroda

Zbiornik Niewiadoma – zbiornik zaporowy, położony w północnej części Wysoczyzny Siedleckiej, na rzece Cetynii, w województwie mazowieckim, powiecie sokołowskim, gminie Sabnie, znajduje się na gruntach wsi Niewiadoma, Nieciecz Włościańska, Kupientyn-Kolonia i Kupientyn, około 5 km od Sokołowa Podlaski
Rezerwat przyrody "Bojarski Grąd" – rezerwat przyrody znajdujący się około 1 km na południe od wsi Bojary (gmina Kosów Lacki), w województwie mazowieckim. Obejmuje dwie niewielkie wydmy położone wśród łąk w dolinie Bugu. powierzchnia – 7,02 ha rok utworzenia – 1996 rodzaj rezerwatu – florystyczny
Wydma Mołożewska - ornitologiczny rezerwat przyrody położony w gminie Jabłonna Lacka (województwo mazowieckie), na wschód od miejscowości Mołożew-Wieś.
Rezerwat Śnieżyczki – florystyczny rezerwat przyrody położony w gminie Repki na terenie leśnictwa Repki w oddziale 250 (województwo mazowieckie).
Skarpa Mołożewska - florystyczny rezerwat przyrody położony w gminie Jabłonna Lacka (województwo mazowieckie), na północ od miejscowości Mołożew-Wieś.
Rezerwat Podjabłońskie – rezerwat przyrody położony w gminie Ceranów w województwie mazowieckim. Leży na terenie leśnictwa Ceranów w oddziałach 43 i 53.
Rezerwat przyrody Sterdyń - rezerwat przyrody położony w gminie Ceranów w województwie mazowieckim.
Rezerwat przyrody Biele - florystyczny rezerwat przyrody, położony w gminie Ceranów na południe od wsi Noski, na terenie leśnictwa Ceranów w oddziale 15. Znajduje się w granicach Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego.