Marki - Atrakcje

Marki, Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego 96
Marki, Al. Piłsudskiego 93
Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Markach – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu zielonkowskiego diecezji warszawsko-praskiej.
Horowe Bagno – faunistyczny rezerwat przyrody w pobliżu Warszawy. Jego obszar administracyjnie zlokalizowany jest w granicach miasta Marki.
Jezioro Czarne, Kruczek – płytkie jezioro borowinowe położone na granicy Marek i Zielonki, w gminie Marki, w powiecie wołomińskim województwa mazowieckiego, o powierzchni prawie 3 ha. Przy wschodnim krańcu jeziora przebiega trasa drogi wojewódzkiej nr 631. W 1990 r.
Marki, Braci Briggsów 11
Fabryka braci Briggs to fabryka – przędzalnia wełny założona w miejscowości Marki pod Warszawą w końcu XIX wieku przez pochodzących z Anglii przedsiębiorców – braci Briggs.
Kościół świętego Andrzeja Boboli w Markach – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do zgromadzenia michalitów. Należy do dekanatu kobyłkowskiego diecezji warszawsko-praskiej. Mieści się na mareckim osiedlu Struga.
Marki, Jutrzenki 26
Parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski w Markach – parafia rzymskokatolicka w dekanacie zielokowskim diecezji warszawsko-praskiej. Erygowana w 1983. Jest obsługiwana przez księży diecezjalnych. Obejmuje dzielnicę Marek – Pustelnik. Kościół parafialny zbudowany w 1985 roku.
Marki, Ząbkowska 54B
Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Markach – parafia rzymskokatolicka w dekanacie zielonkowskim diecezji warszawsko-praskiej. Erygowana w 2004. Jest obsługiwana przez księży diecezjalnych. Obejmuje wschodnią część dzielnicy Marek – Stare Marki.