Plac Teatralny - Atrakcje

0

Strony

Plac Teatralny – rozległy plac w Warszawie, rozpostarty pomiędzy fasadą Teatru Wielkiego a ulicą Senatorską.
Południk Warszawski – umowna nazwa południka 21°00’ długości wschodniej przebiegającego przez Warszawę i określającego kierunek między wieżą zegarową Pałacu Jabłonowskich (zbudowanego w 1785 roku) a słupem znajdującym się na Placu Teatralnym, który ustawiono tam w roku 1880.
Warszawa, Plac Teatralny 1
Muzeum Teatralne w Warszawie – centralne muzeum teatralne w Polsce, gromadzące zbiory związane z historią teatru polskiego, jak i teatrów zagranicznych.
Warszawa, Plac Teatralny 1
Teatr Wielki — Opera Narodowa w Warszawie – budynek zlokalizowany przy placu Teatralnym w Warszawie, będący siedzibą Opery Narodowej. W Salach Redutowych mieści się Muzeum Teatralne oraz dwie spośród trzech scen Teatru Narodowego.
Pałac Jabłonowskich – pałac w Warszawie, zlokalizowany w Śródmieściu przy placu Teatralnym pod adresem ul. Senatorska 14/16, wzniesiony w XVIII wieku, rozebrany przez władze komunistyczne w 1952 roku i przykryty brukiem, zrekonstruowany według projektu Lecha Klajnerta w 1997 roku.
Pałac Blanka – barokowy pałac wzniesiony w latach 1762–1764, znajdujący się przy ul. Senatorskiej 14 w Warszawie.
Warszawa, Senatorska
Senatorska – ulica w Śródmieściu Warszawy.
Warszawa, Plac Teatralny 18 B
Kościół św. Brata Alberta i św. Andrzeja Apostoła – usytuowany w Warszawie w dzielnicy Śródmieście przy placu Teatralnym jest oficjalną świątynią środowisk twórczych. Pod względem powierzchni jest to najmniejszy kościół w stolicy. W środku znajdują się relikwie św. Alberta, św. Andrzeja, a także św.
Warszawa, Senatorska 27
Kamienica Petyskusa – zabytkowa kamienica na rogu ulic: Senatorskiej (nr 27) i Wierzbowej (nr 11) w Warszawie.
Pałac Dembińskich – zabytkowy budynek pochodzący z XVIII w. Znajduje się w Warszawie, przy ulicy Senatorskiej 12. Położony jest pomiędzy Pałacem Małachowskich a Pałacem Blanka.
Ulica Daniłowiczowska w Warszawie – ulica warszawskiego Śródmieścia, biegnąca od ul. Hipotecznej do ul. Bielańskiej.
Ulica Canaletta w Warszawie − jedna z ulic warszawskiego Śródmieścia, biegnąca od ul. Niecałej do ul. Senatorskiej.
Warszawa, Bielańska 1
Kamienica Mikulskiego przy ulicy Bielańskiej w Warszawie (Bank Dyskontowy Warszawski, „na Gołubskiem”) – nieistniejąca dziś kamienica na rogu ulic Bielańskiej (nr 1) i Senatorskiej (nr 22), zamykająca zachodni narożnik północnej pierzei placu Teatralnego w Warszawie, jedna z kilku warszawskich kamien
Warszawa, Aleksandra Fredry 6
Bank Zachodni – dwupiętrowa kamienica mieszcząca się przy ul. Fredry 6, wybudowana w 1897 roku. Pierwszym właścicielem był Hipolit Wawelberg. Od 1975 budynek ma status zabytku.
Ulica Aleksandra Fredry – ulica w Śródmieściu Warszawy.
Pomnik Bohaterów Warszawy (Warszawska Nike) − monument znajdujący się przy ulicy Nowy Przejazd (przy skrzyżowaniu z aleją „Solidarności”) w Warszawie.

Strony