Pałac Chodkiewiczów - Atrakcje

0

Strony

Pałac Chodkiewiczów – rokokowo-klasycystyczny pałac przyuliczny znajdujący się w Warszawie przy ul. Miodowej 14.
Miodowa – ulica w Śródmieściu Warszawy.
Warszawa, Miodowa 16
Cerkiew i monaster Zaśnięcia Najświętszej Bogurodzicy i św. Jozafata biskupa i męczennika w Warszawie – cerkiew greckokatolicka oraz monaster ojców bazylianów znajdująca się w Warszawie, przy ulicy Miodowej 16.
Warszawa, Miodowa 16
Parafia Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Warszawie – parafia greckokatolicka w Warszawie, w dekanacie olsztyńskim archieparchii przemysko-warszawskiej. Założona w 1784; ponownie 1938. Mieści się przy ulicy Miodowej.
Pałac Paca-Radziwiłłów – pałac w stylu późnoklasycystycznym znajdujący się w Warszawie przy ul. Miodowej 15.
Warszawa, Miodowa 13
Kościół Przemienienia Pańskiego - usytuowany w Warszawie przy ulicy Miodowej barokowy kościół ojców kapucynów, zlokalizowany w dzielnicy Śródmieście.
Pałac Borchów (Arcybiskupi) – pałac w Warszawie, zlokalizowany przy ul. Miodowej 17-19, zbudowany w XVIII wieku w miejscu wcześniejszego dworu z XVII wieku, obecnie w stylu barokowo-klasycystycznym.
Pałac Młodziejowskich (zwany także pałacem Młodziejowskiego lub Morsztynów) – pałac znajdujący się w Warszawie w dzielnicy Śródmieście, przy ulicy Miodowej 10 (z oficynami od strony ulicy Podwale 7).
Pałac Szaniawskich mieści się w Warszawie przy ulicy Miodowej 8.
Podwale – ulica w Śródmieściu Warszawy.
Pomnik Jana Kilińskiego w Warszawie – posąg Jana Kilińskiego, według projektu Stanisława Jackowskiego, znajdujący się w Warszawie.
Warszawa, Piekarska 20
Muzeum Rzemiosł Artystycznych i Precyzyjnych przy Cechu Złotników, Zegarmistrzów, Optyków, Grawerów i Brązowników m.st. Warszawy, zwane też Muzeum Zegarów - muzeum w Warszawie, przy ul.
Rycerska – ulica warszawskiego Starego Miasta, biegnąca od ul. Wąski Dunaj do ul. Piekarskiej. Nazwa ulicy pochodzi od Baszty Rycerskiej znajdującej się w zachodniej części wewnętrznych murów obronnych Starej Warszawy.

Strony