Gmina Kłecko - Atrakcje

Jezioro Linie – jezioro w Polsce, w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Kłecko, na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Prawie całkowicie jest otoczone lasem..
Pałac w Zakrzewie to XIX-wieczny pałac znajdujący się we wsi Zakrzewo, w województwie wielkopolskim. Znajduje się na szlaku pałaców i dworów Powiatu Gnieźnieńskiego.
Jezioro Bakorce (Jezioro Dziećmiarki) - jezioro w Polsce, w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Kłecko, na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Na wschód od jeziora leży wieś Dziećmiarki.
Kościół św. Katarzyny w Waliszewie - barokowy drewniany kościół parafialny w Waliszewie w Gminie Kłecko, w powiecie gnieźnieńskim.
Jezioro Działyńskie - jezioro w Polsce, w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Kłecko na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Przez jezioro przepływa rzeka Mała Wełna, dopływ Wełny. Na wschodnim brzegu jeziora leży wieś Działyń, przy zachodnim - wieś Brzozogaj.
Kościół Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Świniarach – murowany kościół parafialny (rzymskokatolicki) zlokalizowany w Świniarach (gmina Kłecko).
Jezioro Gorzuchowskie - jezioro w Polsce, w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Kłecko, na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Przy zachodnim brzegu leży wieś Gorzuchowo, przy północno-wschodnim - miasto Kłecko. Przez jezioro przepływa rzeka Mała Wełna, dopływ Wełny.
Kościół św. Mikołaja i św. Jadwigi w Dębnicy - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się we wsi Dębnica w powiecie gnieźnieńskim.
Jezioro Mistrzewskie - jezioro w Polsce, w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Kłecko na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Przez jezioro przepływa rzeka Mała Wełna, dopływ Wełny.
Pomorzany - jezioro w Polsce, w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Kłecko, na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Przy północnym brzegu leży wieś Pomarzany.
Kościół Świętego Jerzego i Świętej Jadwigi w Kłecku – kościół parafialny w mieście Kłecko, w województwie wielkopolskim.
Jezioro Biskupickie - jezioro w Polsce, w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Kłecko na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Przez jezioro przepływa rzeka Mała Wełna, dopływ Wełny. Na północnym brzegu jeziora leży wieś wieś Biskupice.
Jezioro Dębnickie – jezioro na Pojezierzu Gnieźnieńskim, położone w woj. wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Kłecko. Jezioro położone jest na wysokości 104,0 m n.p.m. Jego powierzchnia wynosi 5,6 ha, długość 550 m, szerokość 225 m, a długość linii brzegowej 1650 m.
Jezioro Kłeckie - jezioro w Polsce, w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Kłecko oraz gminie Mieleszyn, na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Nad jeziorem leżą wsie: Borzątew, Świniary, Dobiejewo, przy południowo-zachodnim brzegu leży miasto Kłecko.