Gmina Kłecko

0

Gmina Kłecko - gmina miejsko-wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskm.

Warto zobaczyć

Jezioro Linie – jezioro w Polsce, w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Kłecko, na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Prawie całkowicie jest otoczone lasem..
Pałac w Zakrzewie to XIX-wieczny pałac znajdujący się we wsi Zakrzewo, w województwie wielkopolskim. Znajduje się na szlaku pałaców i dworów Powiatu Gnieźnieńskiego.
Jezioro Bakorce (Jezioro Dziećmiarki) - jezioro w Polsce, w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Kłecko, na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Na wschód od jeziora leży wieś Dziećmiarki.
Jezioro Gorzuchowskie - jezioro w Polsce, w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Kłecko, na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Przy zachodnim brzegu leży wieś Gorzuchowo, przy północno-wschodnim - miasto Kłecko. Przez jezioro przepływa rzeka Mała Wełna, dopływ Wełny.
Kościół Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Świniarach – murowany kościół parafialny (rzymskokatolicki) zlokalizowany w Świniarach (gmina Kłecko).
Jezioro Działyńskie - jezioro w Polsce, w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Kłecko na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Przez jezioro przepływa rzeka Mała Wełna, dopływ Wełny. Na wschodnim brzegu jeziora leży wieś Działyń, przy zachodnim - wieś Brzozogaj.
Kościół św. Katarzyny w Waliszewie - barokowy drewniany kościół parafialny w Waliszewie w Gminie Kłecko, w powiecie gnieźnieńskim.
Jezioro Mistrzewskie - jezioro w Polsce, w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Kłecko na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Przez jezioro przepływa rzeka Mała Wełna, dopływ Wełny.
Kościół św. Mikołaja i św. Jadwigi w Dębnicy - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się we wsi Dębnica w powiecie gnieźnieńskim.
Pomorzany - jezioro w Polsce, w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Kłecko, na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Przy północnym brzegu leży wieś Pomarzany.