Gmina Mieleszyn - Atrakcje

Pałac w Przysiece – zabytkowy pałac znajdujący się we wsi Przysieka, w powiecie gnieźnieńskim, w województwie wielkopolskim. Ulokowany jest przy Szlaku Pałaców i Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego.
Łopienno Południowe - jezioro rynnowe w Polsce, w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Mieleszyn, na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Przez akwen przepływa strumień Sierzawa, dopływ Małej Wełny. Na zachodnim brzegu jeziora leży wieś Łopienno.
Kościół św. Stanisława Biskupa Męczennika w Sokolnikach - barokowy drewniany kościół parafialny w Sokolnikach w Gminie Mieleszyn, w powiecie gnieźnieńskim.
Jezioro Radeckie - jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie żnińskim, w gminie Rogowo, leżące na terenie Pojezierza Gnieźnieńskiego. Wschodni brzeg jeziora stanowi granicę gminy Janowiec Wlkp.
Głębokie - jezioro w Polsce, w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Mieleszyn, na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Przez akwen przepływa rzeka Mielneńska Struga, dopływ Wełny. Brzegi jeziora są zalesione. Na wschód od akwenu leży wieś Mielno.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łopiennie - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się we wsi Łopienno, w powiecie gnieźnieńskim, w województwie wielkopolskim.
Mszoner - jezioro w Polsce, w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Mieleszyn, na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Przez akwen przepływa rzeka Mielneńska Struga, dopływ Wełny. Brzegi jeziora są zalesione.
Jezioro Dziadkowskie - jezioro położone w powiecie gnieźnieńskim w gminie Mieleszyn.
Mielno - jezioro w Polsce, w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Mieleszyn, na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Przez akwen przepływa rzeka Mielneńska Struga, dopływ Wełny. Brzegi jeziora są zalesione. Na północ od akwenu leży wieś Mielno.
Jezioro Kowalewskie - jezioro w Polsce, w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Mieleszyn, na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Przez akwen przepływa rzeka Kołdrąbski Strumień, dopływ Wełny. Zachodni, wschodni i południowy brzeg jeziora to tereny podmokłe.