Gmina Łubowo - Atrakcje

Ostrów Lednicki – wyspa na jeziorze Lednica, największa z pięciu wysp na tym jeziorze, położona w jego południowej części. Na wyspie znajduje się stanowisko archeologiczne, od 1969 Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy.
Parafia Świętego Marcina w Dziekanowicach jest jedną z 8 parafii leżącą w granicach dekanatu pobiedziskiego. Erygowana w 1404 roku.
Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Imielnie – jest jedną z 8 parafii leżącą w granicach dekanatu pobiedziskiego. Erygowana w 1870 roku.
Kościół św. Mikołaja w Łubowie - drewniana (dębowa), barokowa świątynia w Łubowie, w powiecie gnieźnieńskim.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łubowie - rzymskokatolicki kościół filialny parafii św. Mikołaja znajdujący się we wsi Łubowo, w powiecie gnieźnieńskim. Mieści się w centralnej części wsi.
Wielkopolski Park Etnograficzny w Dziekanowicach – skansen wsi wielkopolskiej w Dziekanowicach (oddział Muzeum Pierwszych Piastów) położony nad brzegiem jeziora Lednica i gromadzący, zabezpieczający i eksponujący przedmioty i obiekty architektoniczne z obszaru Wielkopolski.
Jezioro Owieczki - jezioro w Polsce, w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w Gminie Łubowo, na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Przy południowym brzegu jeziora leży wieś Owieczki. Przez jezioro przepływa rzeka Mała Wełna, dopływ Wełny.
Jezioro Żydówko - jezioro w Polsce, w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w Gminie Łubowo, na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Na południowy zachód od jeziora leży wieś Żydówko. Przez jezioro przepływa rzeka Mała Wełna, dopływ Wełny.
Lednica – jezioro w Wielkopolsce oraz nazwa obszaru geograficznego w jego okolicach. Znajduje się na obszarze Lednickiego Parku Krajobrazowego, na zachód od Gniezna w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Kłecko.
Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy – wielooddziałowe muzeum prezentujące relikty kamiennej architektury pałacowej i sakralnej oraz drewnianej zabudowy wsi. Najważniejszą częścią ekspozycji są pozostałości grodu pierwszych Piastów, datowane na okres wczesnego średniowiecza.
Rezerwat przyrody Wiązy w Nowym Lesie – leśny rezerwat przyrody położony w gminie Czerniejewo, powiecie gnieźnieńskim (województwo wielkopolskie). Powierzchnia: 1,51 ha. Został utworzony w 1954 roku w celu ochrony łęgu wiązowego.