Gmina Trzemeszno - Atrakcje

Strony

Trzemeszno, Plac Kosmowskiego 8
Bazylika Wniebowzięcia NMP i św. Michała Archanioła w Trzemesznie – kościół z 1. połowy XII wieku, postawiony w formie bazylikowej.
Parafia Wszystkich Świętych w Kruchowie jest jedną z 12 parafii leżącą w granicach dekanatu trzemeszeńskiego. Erygowana w 1727 roku.
Malicz - jezioro przepływowe w woj. wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Trzemeszno, leżące na terenie Pojezierza Gnieźnieńskiego w dorzeczu Noteci, połączone strugą z jeziorami Folusz i Popielewskim.
Trzemeszno, Plac Michała Kościeszy Kosmowskiego 3
Kościół Świętego Jakuba Większego w Kamieńcu – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się we wsi Kamieniec w powiecie gnieźnieńskim.
Jezioro Kruchowskie - jezioro w Polsce, w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Trzemeszno, na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Północny, wschodni i południowy brzeg akwenu zajmują zabudowania wsi Kruchowo, zachodni brzeg zajmują łąki.
Parafia Najświętszego Imienia Jezus, Najświętszej Marii Panny i Św. Józefa w Szydłowie – jest jedną z 12 parafii leżącą w granicach dekanatu trzemeszeńskiego. Erygowana w 1795. Mieści się pod numerem 7.
Młynek - jezioro w Polsce, w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Trzemeszno, na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Zachodni brzeg akwenu zajmuje las, wschodni - łąki, północny i południowy - bagna.
Jezioro Popielewskie – jezioro w woj. wielkopolskim, w pow. gnieźnieńskim, w gminie Trzemeszno, leżące na terenie Pojezierza Gnieźnieńskiego w dorzeczu Noteci.
Parafia Świętej Doroty w Dusznie jest jedną z 12 parafii leżącą w granicach dekanatu trzemeszeńskiego. Erygowana w 1419 roku.
Jezioro Kamienieckie – jezioro w woj. wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Trzemeszno, leżące na terenie Pojezierza Gnieźnieńskiego.
Jezioro Kiełcze - jezioro w Polsce, w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Trzemeszno, na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Należy do Gospodarstwa Rybackiego Łysinin.
Jezioro Kierzkowskie - jezioro w Polsce, w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Trzemeszno, na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Zachodni brzeg akwenu zajmują bagna, północny i południowy - pola uprawne, wschodni - łąki. Na wschód od akwenu leży wieś Kierzkowo.
Parafia Niepokalanego Poczęcia Najswiętszej Maryi Panny w Jastrzębowie – jest jedną z 12 parafii leżącą w granicach dekanatu trzemeszeńskiego. Erygowana w 1963 roku.
Jezioro Szydłowskie - jezioro w gminie Mogilno i gminie Trzemeszno leżących odpowiednio w powiatach mogileńskim (województwo kujawsko-pomorskie) i gnieźnieńskim (województwo wielkopolskie). Jezioro leży na terenie Pojezierza Gnieźnieńskiego.
Jezioro Trzemeszno - jezioro w Polsce, w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w granicach administracyjnych miasta Trzemeszno, na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Należy do Gospodarstwa Rybackiego Łysinin.
Jezioro Bystrzyca - jezioro w Polsce, w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w granicach administracyjnych miasta Trzemeszno, na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Należy do Gospodarstwa Rybackiego Łysinin.

Strony