Powiat czarnkowsko-trzcianecki - Atrakcje

Strony

Sanktuarium Królowej Rodzin w Lubaszu – sanktuarium maryjne położone w Lubaszu, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim.
Zamek w Goraju – zamek z XIX wieku znajdujący się w Goraju w województwie wielkopolskim.
Wygoda - jezioro w woj. wielkopolskim, w pow. czarnkowsko-trzcianeckim, w gminie Trzcianka, leżące na terenie Pojezierza Wałeckiego. Powierzchnia zwierciadła wody według różnych źródeł wynosi od 5,73 ha do 6,2 ha. Zwierciadło wody położone jest na wysokości 78,1 m n.p.m..
Sarcze – jezioro w woj. wielkopolskim, w pow. czarnkowsko-trzcianeckim, w granicach administracyjnych miasta Trzcianka, leżące na terenie Pojezierza Wałeckiego.
Pałac w Kuźnicy Czarnkowskiej - zabytkowy, neorenesansowy pałac, znajdujący się w Kuźnicy Czarnkowskiej, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim.
Pałac w Lubaszu - osiemnastowieczny, klasycystyczny pałac w Lubaszu, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim.
Czarnków, Plac Wolności 6
Ratusz w Czarnkowie – czarnkowski ratusz mieści się przy Placu Wolności (Rynku). Jest to budowla eklektyczna wybudowana w połowie XIX wieku. Obecnie siedziba Urzędu Miasta. Na ścianie budynku jest umieszczona tablica ku czci czarnkowian poległych i pomordowanch w drugiej wojnie światowej.
Kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Nowych Dworach - zabytkowy, drewniany kościół we wsi Nowe Dwory, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim.
Wieleń, Aleja Zamkowa
Pałac Sapiehów w Wieleniu – zabytkowy pałac, położony w Wieleniu, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim.
Parafia św. Franciszka z Asyżu w Stobnie została utworzona 3 kwietnia 1926. Należy do dekanatu Piła diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został zbudowany w latach 1926-1927, poświęcony w 1927. Mieści się przy ulicy Pilskiej 11.
Drawsko, Kościelna 4
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa – katolicki kościół parafialny znajdujący się w Drawsku (wsi gminnej). Istnieje przy nim parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Rezerwat przyrody Źródliska Flinty - leśny rezerwat przyrody położony w gminie Czarnków, powiecie czarnkowsko-trzcianeckim (województwo wielkopolskie). Powierzchnia: 44,83 ha. Został utworzony w 1998 roku w celu ochrony obszaru wód, łąk i lasów wokół źródliska rzeki Flinty.
Parafia św. Franciszka Ksawerego w Kuźnicy Czarnkowskiej - parafia rzymskokatolicka we wsi Kuźnica Czarnkowska. Została utworzona 1 kwietnia 1932. Należy do dekanatu Trzcianka diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Obsługiwana jest przez ojców Saletynów.
Kościół Matki Bożej Różańcowej w Dzierżążnie Wielkim – zabytkowy, drewniany kościół we wsi Dzierżążno Wielkie, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim.
Kościół ewangelicki w Połajewie - zabytkowy kościół we wsi Połajewo, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim. Kościół wzniesiono w 1859 z czerwonej cegły, w neogotyckim stylu. Został zbudowany dla potrzeb parafii ewangelicko-augsburskiej, powstałej w 1851 roku.
Kościół Matki Boskiej Siewnej w Herburtowie - zabytkowy, drewniany kościół we wsi Herburtowo w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim.
Kościół św. Antoniego Padewskiego – katolicki kościół filialny zlokalizowany w Hucie, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim, przy ul. Poznańskiej 11. Należy do parafii św. Andrzeja Boboli w Gębicach.

Strony