Gmina Wieleń - Atrakcje

Strony

Wieleń, Aleja Zamkowa
Pałac Sapiehów w Wieleniu – zabytkowy pałac, położony w Wieleniu, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim.
Kościół Matki Boskiej Siewnej w Herburtowie - zabytkowy, drewniany kościół we wsi Herburtowo w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim.
Kościół Matki Bożej Różańcowej w Dzierżążnie Wielkim – zabytkowy, drewniany kościół we wsi Dzierżążno Wielkie, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim.
Kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Nowych Dworach - zabytkowy, drewniany kościół we wsi Nowe Dwory, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim.
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dzierżążnie Małym – zabytkowy, drewniany kościół we wsi Dzierżążno Małe, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim.
Kościół św. Anny w Kocieniu Wielkim - zabytkowy, drewniany kościół we wsi Kocień Wielki, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim.
Kościół Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Dębogórze - zabytkowy kościół we wsi Dębogóra, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim.
Kościół Świętego Rocha w Wieleniu – jeden z dwóch rzymskokatolickich kościołów parafialnych w Wieleniu, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu Trzcianka diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
Kościół Wniebowzięcia Matki Bożej i Świętego Michała w Wieleniu - jeden z kościołów rzymskokatolickich w mieście Wieleń. Mieści się przy ulicy Tadeusza Kościuszki. Należy do dekanatu wieleńskiego.
Kościół św. Piotra i Pawła w Folsztynie – katolicki kościół filialny znajdujący się w Folsztynie (gmina Wieleń). Należy do parafii św. Rocha w Wieleniu.
Kościół św. Stanisława – katolicki kościół parafialny znajdujący się w Rosku (gmina Wieleń), na północnym skraju Puszczy Noteckiej.
Dwór w Dębogórze - zabytkowy dwór we wsi Dębogóra, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim.
Gulcz, Czarnkowska 8
Kościół św. Piotra i Pawła w Gulczu – katolicki kościół parafialny znajdujący się w Gulczu (gmina Wieleń), na północnym skraju Puszczy Noteckiej.
Rezerwat przyrody Wilcze Błoto - torfowiskowy rezerwat przyrody położony w gminie Wieleń, powiecie czarnkowsko-trzcianeckim (województwo wielkopolskie). Powierzchnia: 2,76 ha. Został utworzony w 1968 roku w celu ochrony zbiorowiska roślinności bagiennej i torfowiskowej.
Jezioro Główki - jezioro położone w gminie Wieleń (powiat czarnkowsko-trzcianecki, województwo wielkopolskie). Jezioro ma nieregularny wydłużony kształt. Południowe i zachodnie brzegi jeziora przechodzą w podmokłe łąki. Jezioro za pomocą rowu melioracyjnego jest połączone z rzeką Miałką
Kościół Matki Boskiej Różańcowej w Białej – rzymskokatolicki kościół filialny (parafia św. Stanisława Biskupa w Rosku), zlokalizowany w Białej (gmina Wieleń).

Strony