Czarnków - Atrakcje

Czarnków, Plac Wolności 6
Ratusz w Czarnkowie – czarnkowski ratusz mieści się przy Placu Wolności (Rynku). Jest to budowla eklektyczna wybudowana w połowie XIX wieku. Obecnie siedziba Urzędu Miasta. Na ścianie budynku jest umieszczona tablica ku czci czarnkowian poległych i pomordowanch w drugiej wojnie światowej.
Kościół św. Marii Magdaleny w Czarnkowie - rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Czarnków. Należy do dekanatu czarnkowskiego. Mieści się przy ulicy Kościelnej.
Czarnków, Browarna 1
Browar Czarnków – browar w Czarnkowie
Czarnków, Wroniecka 32
Muzeum Ziemi Czarnkowskiej – muzeum o charakterze historycznym, archeologicznym i etnograficznym, poświęcone okolicom Czarnkowa, Lipicy, Romanowa (obecnie Romanowo Górne i Dolne) i Walkowic. Znajduje się w Czarnkowie, w budynku dawnej pruskiej szkoły z końca XIX wieku.
Czarnków, Poznańska
Nowy cmentarz żydowski w Czarnkowie – kirkut został założony w 1812. Mieści się przy obecnej ul. Os. Ogrodnicze. W czasie okupacji hitlerowskiej został zdewastowany przez Niemców. Zachował się dom przedpogrzebowy. Na jego ścianie zachowały się napisy w języku hebrajskim.
Czarnków, Wroniecka 57
Parafia Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana w Czarnkowie – rzymskokatolicka parafia w Czarnkowie, należąca do dekanatu czarnkowskiego. Erygowana w 1990 z parafii św. Marii Magdaleny w Czarnkowie. Kościół parafialny mieści się przy ulicy Wronieckiej.