Pałac Pod Blachą - Atrakcje

0

Strony

Pałac Pod Blachą w Warszawie – późnobarokowy pałac, zbudowany w latach 1720-1730 przez Jakuba Fontanę u podnóża Zamku Królewskiego w Warszawie.
Zamek Królewski w Warszawie – barokowo-klasycystyczny zamek królewski znajdujący się w Warszawie przy placu Zamkowym 4. Pełni funkcje muzealne i reprezentacyjne. Pierwotnie rezydencja książąt mazowieckich, a od XVI wieku siedziba władz I Rzeczypospolitej: króla i Sejmu (Izby Poselskiej i Senatu).
Rynek Mariensztacki — plac w warszawskiej dzielnicy Śródmieście na osiedlu Mariensztat, położony w pobliżu placu Zamkowego.
Ulica Grodzka w Warszawie – uliczka wytyczona w roku 1949, na miejscu dawnej drogi wiodącej z dziedzińca Pałacu Pod Blachą ku Wiśle.
Plac Zamkowy w Warszawie – plac w Warszawie, w Śródmieściu, na granicy Starego Miasta i Śródmieścia Północnego, wytyczony w latach 1818–1821 według projektu Jakuba Kubickiego w miejscu wcześniej istniejących zabudowań w postaci Bramy Krakowskiej, miejskich murów obronnych i zabudowy przylegającej do
Warszawa, Krakowskie Przedmieście 68
Kościół św. Anny w Warszawie (pobernardyński, akademicki) – świątynia rzymskokatolicka mieszcząca się przy Krakowskim Przedmieściu 68 w dzielnicy Śródmieście, główny ośrodek duszpasterstwa akademickiego w Warszawie.
Ulica Krzywopoboczna w Warszawie – jedna z ulic warszawskiego osiedla Mariensztat, biegnąca od zbiegu ulic ul. Sowiej i ul. Garbarskiej ku ul. Źródłowej.
Warszawa, Nowy Zjazd
Ulica Nowy Zjazd w Warszawie – dwie jednokierunkowe uliczki stanowiące południową część węzła komunikacyjnego Wisłostrady i Trasy W-Z, umożliwiające wjazd na Most Śląsko-Dąbrowski i zjazd z Trasy:
Kolumna Zygmunta III Wazy w Warszawie – pomnik króla Zygmunta III Wazy w Warszawie, na Starym Mieście, na placu Zamkowym, wzniesiony w latach 1643–1644 z fundacji Władysława IV Wazy według projektu Augustyna Locci i Constantino Tencalli; restaurowany w latach 1885–1887 i 1929–1931, zniszczony w 1944,
Warszawa, Krakowskie Przedmieście 68
Ulica Garbarska w Warszawie - jedna z ulic warszawskiego Powiśla, pierzeja Rynku Mariensztackiego. Nazwa, nadana oficjalnie w 1770, nawiązywała do mieszkających tutaj garbarzy.
Warszawa, Krakowskie Przedmieście 66
Centralna Biblioteka Rolnicza im. Michała Oczapowskiego – biblioteka naukowa podległa Ministerstwu Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Centrala biblioteki zajmuje historyczny, zabytkowy budynek przy Krakowskim Przedmieściu 66 w Warszawie.

Strony