Siedlce - Atrakcje

Strony

Siedlce, Stanisława Konarskiego 2
Siedlce, Sokołowska 124
Kościół pw. Świętego Józefa – kościół murowany w stylu współczesnym w Siedlcach przy ulicy Sokołowskiej 124.
Siedlce, Józefa Piłsudskiego 1
Ratusz miejski w Siedlcach nr rej.: 234 z 1959 roku – późnobarokowo-klasycystyczna budowla zwana Jackiem, mieszcząca się przy ul. J. Piłsudskiego 1, wzniesiona w połowie XVIII wieku według projektu Stanisława Zawadzkiego i zwieńczona ośmioboczną wieżą z figurą Atlasa dźwigającego kulę ziemską.
Siedlce, Brzeska 15
Cerkiew pod wezwaniem Świętej Trójcy w Siedlcach – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Biała Podlaska diecezji lubelsko-chełmskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Świątynia znajduje się przy ulicy Brzeskiej 15.
Siedlce, Floriańska 1
Kościół pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika – kościół murowany w stylu barokowym, z elementami neoklasycyzmu, w Siedlcach przy ulicy Floriańskiej 3.
Siedlce, Biskupa Ignacego Świrskiego 56
Muzeum Diecezjalne w Siedlcach (Muzeum Diecezji siedleckiej) powstało 1918 roku z inicjatywy ks. bp. Henryka Przeździeckiego, jako muzeum Diecezji podlaskiej z siedzibą w Janowie Podlaskim.
Siedlce, Plac Tysiąclecia
Kościół garnizonowy pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa - kościół murowany w stylu bizantyjskim (pierwotnie), z przeróbkami w kierunku uwspółcześnienia według projektu architekta Michała Sławińskiego w Siedlcach na placu Tysiąclecia.
Siedlce, Monte Cassino 36
Kościół pw. Bożego Ciała w Siedlcach - kościół murowany w stylu współczesnym, w Siedlcach przy ulicy Monte Cassino 36. Kościół został wybudowany w latach 1991-1998, staraniem ks. Stanisława Wojteczuka, natomiast konsekrowany 29 listopada 1998 roku przez ks. bp. Jana Wiktora Nowaka.
Siedlce, Garwolińska 19
Kościół pw. Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus - kościół murowany w stylu współczesnym w Siedlcach przy ulicy Garwolińskiej 19. Kościołem opiekują się ojcowie Oblaci. Wybudowany w latach 1985-1989, staraniem ks. bp. Jana Mazura i o. prowincjała Leonarda Głowackiego.
Park miejski w Siedlcach, dawniej zwany Aleksandrowem, obecnie Aleksandria – założony w I poł. XVIII w. w formie parku "włoskiego". Gdy właścicielami miasta stali się Czartoryscy, Aleksandra Ogińska zmieniła wygląd parku na sentymentalny według projektu Franciszka Salezego Sarnowskiego.
Siedlce, Brzeska 37
Kościół pw. Ducha Świętego w Siedlcach – rzymskokatolicki kościół położony w Siedlcach przy ulicy Brzeskiej 37. Kościół murowany w stylu współczesnym, wybudowany w latach 1995-1999 staraniem ks. prałata Stefana Kornasa.Konsekrowany w roku 1999 przez ks. bp. Jana Wiktora Nowaka.
Siedlce, Kazimierzowska 128
Kościół pw. św. Maksymiliana – kościół murowany w stylu współczesnym, w Siedlcach przy ulicy Kazimierzowskiej 128. Kościołem opiekują się ojcowie franciszkanie. Wybudowany w latach 1991-1995, staraniem oo. franciszkanów. Konsekrowany w 1995 roku przez ks. bp. Jana Mazura.
Siedlce, Świętej Faustyny Kowalskiej 45
Kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Siedlcach – kościół murowany w stylu współczesnym, w Siedlcach przy ulicy Świętej Faustyny Kowalskiej 45. Wybudowany w latach 1982-1986, staraniem ks. prałata Mieczysława Łuszczyńskiego. Konsekrowany 29 października 2000 roku przez ks. bp. Jana Wiktora Nowaka.
Siedlce, Piłsudskiego
Synagoga w Siedlcach – nieistniejąca synagoga znajdująca się w Siedlcach przy dzisiejszej ulicy Józefa Piłsudskiego.
Siedlce, Biskupa Ignacego Świrskiego 55
Katedra pw. Niepokalanego Poczęcia NMP - kościół murowany w stylu neogotyckim o planie krzyża łacińskiego według projektu architekta gubernialnego Zygmunta Zdańskiego. Obecnie katedra znajduje się przy ulicy Bp. I. Świrskiego 55 (podst. 19/52 m, wys. wież 75 m, wys. nawy głównej 16,5 m).
Siedlce, Żymierskiego
Kaplica pw. św. Krzyża (potocznie nazywana Kaplicą Ogińskich) – klasycystyczna kaplica znajdująca się w Siedlcach przy ul. Starowiejskiej .
Ulica Brzeska – ulica w Siedlcach, w Południowej Dzielnicy Przemysłowej. Nazwa ulicy pochodzi od miasta Brześć.
Siedlce, Józefa Piłsudskiego 3
Muzeum Regionalne w Siedlcach – swoją siedzibę ma w ratuszu miejskim, należy do niedużych, ale wyjątkowo ciekawych, aktywnie rozwijających się instytucji naukowo-badawczych.
Plac im. gen. Władysława Sikorskiego – centralny plac Siedlec.
Plac Tysiąclecia – jeden z głównych placów Siedlec.

Strony