Mińsk Mazowiecki - Atrakcje

Mińsk Mazowiecki, Kościelna 1
Telefon: +480257582538
Sanktuarium Matki Bożej Hallerowskiej w Mińsku Mazowieckim – rzymskokatolicki kościół parafialny pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Minsku Mazowieckim. Należy do dekanatu mińskiego-Narodzenia NMP diecezji warszawsko-praskiej. Mieści się przy ulicy Kościelnej.
Pałac Dernałowiczów – zabytkowy zespół pałacowy z chronionymi elementami z XVII, XIX i XX wieku, w Mińsku Mazowieckim. Składa się z pałacu i parku.
Cmentarz komunalny w Mińsku Mazowieckim - największy czynny cmentarz grzebalny w Mińsku Mazowieckim położony przy ul. Kościelnej w dzielnicy Pohulanka. Na cmentarzu grzebani są rzymskokatolicy, prawosławni, mariawici i inni.
Mińsk Mazowiecki, Generała Kazimierza Sosnkowskiego 43A
Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Mińsku Mazowieckim – parafia rzymskokatolicka w południowo-zachodniej części miasta. Obejmuje (licząc od wschodu) Stankowiznę, okolice ul. Sosnkowskiego, Kędzierak i wieś Gamratka.
Mińsk Mazowiecki, Romualda Traugutta 17
Kościół pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mińsku Mazowieckim – świątynia mariawicka, siedziba parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mińsku Mazowieckim, położonej w diecezji lubelsko-podlaskiej Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w RP.
Mińsk Mazowiecki, Bolesława Chrobrego 2
Parafia św. Michała Archanioła – parafia wojskowo-cywilna w Mińsku Mazowieckim, w województwie mazowieckim, Polska.
Mińsk Mazowiecki, Kardynała Stefana Wyszyńskiego 54
Kościół pw św. Antoniego z Padwy – kościół rzymskokatolicki w Mińsku Mazowieckim położony przy ul. Stefana Kardynała Wyszyńskiego 54. Świątynia, której budowa trwała kilkanaście lat składa się z dwóch kościołów (dolny mniejszy i górny większy) i kaplicy. Posiada ona status Sanktuarium.
Mińsk Mazowiecki, Stefana Okrzei 16
Telefon: +48 25 759 67 15
Nowy cmentarz żydowski w Mińsku Mazowieckim – kirkut został założony w XIX wieku. Mieści się przy ul. Cichej. Ma powierzchnię 1,05 ha. Jest ogrodzony siatką. W czasie II wojny światowej uległ dewastacji. Zachowało się około 500 macew. Najstarsza pochodzi z 1875 roku.
Mińsk Mazowiecki, Generała Kazimierza Sosnkowskiego 4