Powiat obornicki - Atrakcje

Strony

Kościół parafialny pod wezwaniem Najświetszej Maryi Panny Królowej Świata i świętej Małgorzaty. Sanktuarium Matki Bożej Parkowskiej.
Pałac w Słomowie został wzniesiony w latach 1904-1906 dla właściciela Słomowa Jana Turno. Budynek o charakterze klasycystycznym, wzorowany na pałacyku Petit Trianon w Wersalu (arch. Jacques-Ange Gabriel) - murowany, o bryle regularnej, dwukondygnacyjny, podpiwniczony, z czterospadowym dachem.
Rogoźno, Plac Karola Marcinkowskiego 1
Ratusz w Rogoźnie – budynek miejski w stylu późnoklasycystycznym na dawnym rynku Nowego Miasta (obecnie Plac Karola Marcinkowskiego).
Rezerwat przyrody Promenada - florystyczny rezerwat przyrody położony w gminie Rogoźno, powiecie obornickim (województwo wielkopolskie). Znajduje się w dolinie rzeki Wełny. Powierzchnia: 4,41 ha. Został utworzony w 1987 roku w celu ochrony grądu z okazałymi dębami.
Dwór w Wargowie – zabytkowy dwór we wsi Wargowo, w powiecie obornickim, w województwie wielkopolskim.
Ryczywół, Księdza Kazimierza Stepczyńskiego 3
Kościół Świętego Mikołaja w Ryczywole - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się we wsi Ryczywół, w województwie wielkopolskim, przy ulicy Księdza Stepczyńskiego.
Rogoźno, Kościelna
Kościół św. Wita - kościół parafialny pod wezwaniem świętego Wita w Rogoźnie, zwany też Rogozińską Farą.
Kościół św. Jana Chrzciciela - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się we wsi Ludomy, w województwie wielkopolskim, gminie Ryczywół.
Kościół ewangelicki w Ryczywole – protestancka budowla sakralna w miejscowości Ryczywół zlokalizowana przy ul. Czarnkowskiej.
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Słomowie – rzymskokatolicka parafia w Słomowie, należy do dekanatu rogozińskiego archidiecezji gnieźnieńskiej. Powstała w 1396. Obecny kościół wybudowany w 1906 roku.
Kościół św. Mikołaja w Maniewie - kościół rzymskokatolicki zlokalizowany w Maniewie w gminie Oborniki.

Strony