Kamienica przy Chwaliszewie 64 - Atrakcje

0

Strony

Pomnik Akcji Bollwerk – pomnik upamiętniający jeden z ważniejszych aktów walki z Niemcami w czasie II wojny światowej na terenie Kraju Warty – Akcję Bollwerk (niem. Bastion), zlokalizowany w Poznaniu przy ul. Estkowskiego, na terenie dawnego portu rzecznego nad Wartą, w pobliżu ul.
Plac Międzymoście – plac na pograniczu Chwaliszewa i Garbar w Poznaniu, między ulicami: Wielką, Chwaliszewo i Mostową.
Poznań
Telefon: 618520200
Kościół Wszystkich Świętych w Poznaniu – znajdujący się na posesji ul. Grobla 1 (w sąsiedztwie placu Międzymoście) został wzniesiony w latach 1777-1783 według projektu i pod kierownictwem Antoniego Höhne jako ewangelicki kościół Świętego Krzyża.
Poznań, Szyperska 9
Dwór przy ul. Szyperskiej – podmiejska siedziba mieszczańska, jeden z nielicznych zachowanych przykładów XVIII-wiecznego budownictwa realizowanego na przedpolu murów miejskich Poznania. Obiekt zlokalizowany jest w Poznaniu, w północnej części Garbar, przy ul.
Poznań, Ostrów Tumski 9
Psałteria w Poznaniu – późnogotycki budynek wzniesiony około 1518 na zlecenie biskupa poznańskiego Jana Lubrańskiego w Poznaniu.
Arsenał artyleryjski w Poznaniu – zabytkowy, trzypiętrowy, ceglany gmach dawnego arsenału artyleryjskiego w Poznaniu przy ulicy Stawnej róg Garbar (adres: ul. Stawna 8).
Poznań, Ostrów Tumski 10
Kościół Najświętszej Marii Panny (in summo) w Poznaniu – gotycki kościół na Ostrowie Tumskim wraz z resztkami wczesnopiastowskiego palatium.
Ulica Wielka – ulica w Poznaniu biegnąca od Starego Rynku w kierunku wschodnim. W średniowieczu nosiła nazwę Tumska (platea summi) oraz Wielka (platea magna), do 1919: Breitestrasse, 1919-1939: Szeroka, 1939-1945: Breitestrasse, od 1945: Wielka.
Poznań, Grobla 25
Muzeum Etnograficzne w Poznaniu – oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu.
Ulica Woźna - ulica w Poznaniu biegnąca od Starego Rynku w kierunku wschodnim. W średniowieczu nosiła nazwę Woźna (platea bedellica), do 1919: Büttelstrasse, 1919-1939: Woźna (Butelska), 1939-1945: Büttelstrasse, od 1945: Woźna. Przy ulicy, pod numerem 44, siedzibę miał kabaret TEY
Ulica Dominikańska (do 1918 i w latach 1939-1945 "Dominikanerstrasse") - ulica w Poznaniu na Starym Mieście, na północ od Starego Rynku. Zaczyna się od skrzyżowania z ulicą Żydowską, a kończy przy skrzyżowaniu z ulicą Garbary. Nazwa ulicy pochodzi od stojącego przy niej kościoła dominikanów.

Strony