Ulica Prymasa Augusta Hlonda - Atrakcje

0

Strony

Ulica Prymasa Augusta Hlonda - ulica w Poznaniu, wytyczona w 2002 roku. Jej druga część została oddana do użytku publicznego 10 listopada 2010. Położona w dzielnicy Nowe Miasto (Główna i Zawady), biegnąca wzdłuż rzeki Warty. Stanowi wschodnią część II ramy komunikacyjnej.
Poznań, Mariacka 15
Telefon: 618780924
Kościół Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej – zabytkowy kościół w Poznaniu znajdujący się na Głównej, przy ulicy Mariackiej 15.
Poznań, Główna, Rynek Wschodni
Rynek Wschodni - centralny plac poznańskiej dzielnicy Główna, znajdujący się w ciągu (po stronie północnej) ulicy Głównej (droga krajowa nr 5).
Dom Weterana na Szelągu (także Dom Pomocy Społecznej Ugory) – modernistyczny dom spokojnej starości dla weteranów w Poznaniu, zlokalizowany na Szelągu, na terenie jednostce pomocniczej miasta Osiedle Stare Winogrady, przy ul. Ugory, w Parku Szelągowskim.
Park Szelągowski – zabytkowy park, położony w Poznaniu, na Szelągu, na skarpie doliny Warty, na północ od centrum miasta. Park ten sąsiaduje z terenami zielonymi Cytadeli. Stanowi fragment północnego klina zieleni.
Poznań, Chlebowa 4/8
Budynek Pebeco – funkcjonalistyczny budynek przemysłowy, zrealizowany dla firmy Pebeco Polskie Wyroby Beiersdorfa S.A., obecnie Nivea Polska w Poznaniu, na Zawadach, przy ul. Chlebowej 4/8. Może być typowym przykładem polskiego funkcjonalizmu początku lat 30. XX wieku.
Pomnik Mikołaja Kopernika – pomnik upamiętniający Mikołaja Kopernika, zlokalizowany w Poznaniu, na skwerze przed zabudowaniami Zespołu Szkół Łączności na Wilczaku (ul. Przełajowa 4).
Poznań, Naramowicka 41/8
Telefon: 662589800
Parafia św. Karola Boromeusza w Poznaniu – parafia rzymskokatolicka usytuowana w dzielnicy Poznania Winogrady. Należy do dekanatu Poznań-Winogrady, który należy do archidiecezji poznańskiej. Parafia posiada kościół, który jest w końcowej fazie wykańczania i jest eksploatowany od kwietnia 2012 r.
Kajka – staw na terenie Poznania, na pograniczu Głównej i Miłostowa. Powierzchnia lustra wody wynosi 4,3 ha, a zlewni 0,7 km². Objętość wody - 152,4 tys m³, maksymalna głębokość - 11,8 m, a średnia 3,5 m. Ukształtowanie dna łagodne, stromo opadające.
Fort IVa (Waldersee II, Augustyna Brzeżańskiego) (oryg. Zwischenwerk IVa) – jeden z 18 fortów wchodzących w skład Twierdzy Poznań. Znajduje się na Wilczym Młynie przy ulicy Lechickiej.
Fort IV (Hake, Henryka Dembińskiego) – jeden z 18 fortów wchodzących w skład Twierdzy Poznań. Znajduje się na Karolinie przy ulicy Syreniej.
Poznań, Bydgoska 4a 4b
Kościół św. Kazimierza w Poznaniu – barokowy kościół i zespół poklasztorny znajdujący się na poznańskiej Śródce; kościół obecnie należy do parafii polskokatolickiej.
Poznań, Śródka, Filipińska 4
Klasztor filipinów w Poznaniu – niewielki zespół klasztorny utrzymany w stylu późnobarokowym znajdujący się na poznańskiej Śródce przy ulicy Filipińskiej.
Poznań, Rynek Śródecki
Kościół pw. św. Małgorzaty Panny i Męczenniczki – gotycki, zabytkowy kościół stojący na Rynku Śródeckim w Poznaniu.
Poznań, Śródka, Rynek Śródecki
Rynek Śródecki – centrum dzielnicy Śródka w Poznaniu. Przed wiekami na Rynku Śródeckim stał ratusz (w miejscu obecnej kamienicy, w której mieści się poczta), a do lat 60. Rynek miał powierzchnię większą niż Stary Rynek. Zmieniło się to w związku z powstaniem trasy Chwaliszewskiej (ul.
Poznań, Ostrówek 10/11
Kamienica przy ulicy Ostrówek 10/11 - kamienica w Poznaniu, na Śródce. Pochodzi ona z 1904 roku i stoi na dwóch scalonych posesjach (10 i 11).
Śluza Katedralna (niem. Dom Schleuse) - ufortyfikowany obiekt hydrotechniczny Twierdzy Poznań. Została zbudowana w latach 1834-1839. Była położona na Ostrowie Tumskim w Poznaniu na rzece Cybina.
Ulica Ostrówek- ulica znajdująca się w Poznaniu, na Śródce. Ulica jest pozostałością po miasteczku Ostrówek.
Ulica Świętego Jacka w Poznaniu – ulica w Poznaniu, odchodząca na południe od ulicy Ostrówek, na Śródce, nieopodal Rynku Śródeckiego.

Strony