Ulica Opaczewska - Atrakcje

0

Strony

Ulica Opaczewska w Warszawie – jedna z ulic warszawskiej Ochoty, biegnąca od ul. Grójeckiej do ul. Mszczonowskiej (brak przejazdu przez Al. Jerozolimskie). Powstała wraz z obecną ulicą Stefana Banacha jako odcinek dawnego traktu z Błonia do Czerska.
Warszawa, Opaczewska 20
Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata na Ochocie – parafia rzymskokatolicka w Warszawie (dekanat ochocki). Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Parafia została erygowana w 1950. Kościół wybudowany na przełomie lat 70. i 80. XX wieku na miejscu dawnej kaplicy.
Warszawa, Aleje Jerozolimskie 179
Blue City – centrum handlowo-rozrywkowe w Warszawie, zlokalizowane przy Alejach Jerozolimskich 179. Budowa jego została rozpoczęta w 2003 r., a ukończona w kwietniu 2004 r. Centrum charakteryzuje szklana kopuła o rozpiętości 36 m.
Ulica Białobrzeska – ulica w Warszawie w dzielnicy Ochota. Nazwa ulicy, nadana w 1928, pochodzi od miejscowości Białobrzegi. Najciekawszym dawnym budynkiem jest kamienica pod numerem 39 ( u zbiegu z ul. Lelechowską) wybudowana po 1930 roku.
Park Zachodni – park miejski na warszawskiej Ochocie u zbiegu ulic Bitwy Warszawskiej 1920 r. i Alej Jerozolimskich.
Park Szczęśliwicki – park miejski na warszawskiej Ochocie między ulicą Włodarzewską a Drawską.
Ulica Szczęśliwicka w Warszawie – jedna z ulic Warszawy, zlokalizowana w dzielnicy Ochota. Biegnie od Al. Jerozolimskich do ul. Dickensa.
Warszawa, Aleje Jerozolimskie 148
Centrum Handlowe Reduta - jedno z centrów handlowych w Warszawie, znajdujące się przy Alejach Jerozolimskich 148, otwarte w 1999 r., ulokowane naprzeciwko Blue City (odległość pomiędzy dwoma punktami handlowymi wynosi ok. 200 m).
Pomnik Barykada Września – pomnik według projektu prof. Juliana Pałki, mieszczący się w Warszawie, na południe od skrzyżowania ul. Grójeckiej z ulicami Stefana Banacha i Bitwy Warszawskiej 1920 r., na wprost wylotu ul. Opaczewskiej.
Ulica Grójecka – główna ulica warszawskiej dzielnicy Ochota, biegnąca od pl. Artura Zawiszy do wiaduktu linii kolei radomskiej na granicy z dzielnicą Włochy, gdzie przechodzi w al. Krakowską. Według stołecznej drogówki, jest jedną z najniebezpieczniejszych w Warszawie ulic.
Warszawa, Lelechowska 5
Muzeum Ikon w Warszawie – muzeum ikon otwarte w 2011 w Warszawie na Ochocie przy ul. Lelechowskiej 5 w starej kotłowni. Znajduje się tu także punkt duszpasterski św. Męczennika Archimandryty Grzegorza oraz – działająca od 18 października 2012 – Akademia Ikony.
Warszawa, Karola Dickensa 5
Kościół Opatrzności Bożej – kościół parafii rzymskokatolickiej Opatrzności Bożej znajdujący się przy ulicy Dickensa 5 w Warszawie.
Warszawa, Włodarzewska 54
Telefon: +48 228241252
Parafia Świętego Grzegorza Wielkiego na Szczęśliwicach – parafia rzymskokatolicka w Warszawie (dekanat ochocki). Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Parafia została erygowana w 2000. Kościół parafialny to tymczasowa kaplica.
Park im. Zasława Malickiego – park miejski położony w centrum osiedla Rakowiec w Warszawie. Nosi imię generalnego projektanta osiedla, wzniesionego w latach 1958–1974. Początkowo nosił imię Mariana Nowickiego, podobnie jak ulica ograniczająca go od północy.
Ulica Pruszkowska jest jedną z ulic Warszawy na Rakowcu w dzielnicy Ochota.
Ulica Barska w Warszawie – ulica biegnąca od placu Narutowicza do ulicy Szczęśliwickiej. Została wytyczona ok. 1900 roku na gruntach wsi Czyste na odcinku od Kaliskiej do Szczęśliwickiej, wydłużona o odcinek przy placu Narutowicza przed rokiem 1928.

Strony