Powiat piaseczyński - Atrakcje

Strony

Czersk, Podzamcze
Zamek książąt mazowieckich w Czersku – zamek gotycki zbudowany na przełomie XIV i XV wieku.
Piaseczno, Plac marszałka Józefa Piłsudskiego 1
Ratusz w Piasecznie - zbudowany w 1824 roku w stylu klasycystycznym. Projektantem był Hilary Szpilowski. Pobyt w mieście posła tureckiego w 1777 roku upamiętniono umieszczając na wieży ratuszowej półksiężyc (przed 1914). Obecnie pełni funkcję Urzędu Stanu Cywilnego.
Konstancin-Jeziorna, Józefa Aleksandra Sułkowskiego 7
Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Górze Kalwarii – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu czerskiego archidiecezji warszawskiej. ↑ Narodowy Instytut Dziedzictwa: Rejestr zabytków nieruchomych - województwo mazowieckie (pol.). 30 września 2014. .
Piaseczno, Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 10
Kościół świętej Anny w Piasecznie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu piaseczyńskiego archidiecezji warszawskiej.
Cmentarz ewangelicko-augsburski w Górze Kalwarii, pochodzący z XIX wieku cmentarz dla mieszkańców Góry Kalwarii i okolic wyznania ewangelickiego. Położony jest w zachodniej części miasta przy ulicy Rybie. Po drugiej wojnie światowej zdewastowany i pozbawiony opieki Kościoła.
Parafia Świętej Bożej Rodzicielki Maryi w Klarysewie – parafia rzymskokatolicka w Konstancinie-Jeziornie, w dzielnicy Klarysew. Obsługiwana przez księży diecezjalnych.
Konstancin-Jeziorna, Środkowa 15
Telefon: +48227546754
Kościół Matki Bożej Anielskiej w Skolimowie – jeden z rzymskokatolickich kościołów parafialnych w mieście Konstancin-Jeziorna, w województwie mazowieckim. Należy do dekanatu konstancińskiego archidiecezji warszawskiej. Mieści się w dzielnicy Skolimów.
Cmentarz żydowski w Górze Kalwarii – został założony w 1826 roku i zajmuje powierzchnię 1,3 ha, na której zachowało się około sześćdziesięciu nagrobków oraz studnia do rytualnych ablucji. Najstarszy zachowany nagrobek pochodzi z 1840 roku.
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Górze Kalwarii – rzymskokatolicki kościół filialny należący do dekanatu czerskiego archidiecezji warszawskiej. Nazywany jest kościołem "Na Górce".

Strony