Powiat kaliski - Atrakcje

Strony

Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niedźwiadach – jedno z 33 sanktuariów na terenie diecezji kaliskiej. Zlokalizowane w Niedźwiadach, w gminie Żelazków, w powiecie kaliskim, przy granicy Kalisza. Sanktuarium mieści się w kaplicy przy klasztorze karmelitanek bosych pw.
Parafia Wszystkich Świętych w Dzierzbinie – rzymskokatolicka parafia położona w północnej części powiatu kaliskiego. Administracyjnie należy do diecezji włocławskiej (dekanat tuliszkowski). Proboszczem parafii jest ks. mgr Stanisław Kiermasz.
Koźminek, Andrzeja Mielęckiego 4a
Godziesze Wielkie, Kardynała Stefana Wyszyńskiego 3
Parafia Świętego Bartłomieja Apostoła w Godzieszach Wielkich - parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Opatówek diecezji kaliskiej. Została utworzona w XV wieku. Mieści się przy ulicy Kard. Wyszyńskiego. Prowadzą ją księża diecezjalni.
Dworek Marii Dąbrowskiej w Russowie – muzeum poświęcone Marii Dąbrowskiej, otwarte w 1971 roku w jej rodzinnym dworku w zabytkowym parku w Russowie, oddział Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej.
Parafia św. Wojciecha w Kościelcu – rzymskokatolicka parafia położona w północno-wschodniej części powiatu kaliskiego, swoim zasięgiem prawie w całości pokrywa się z terenem gminy Mycielin. Administracyjnie należy do diecezji kaliskiej (dekanat Stawiszyn).
Żelazków, 138
Telefon: +48627691008
Szczytniki, 139
Telefon: +48627625015
Fabryka Adolfa Fiedlera w Opatówku – fabryka w Opatówku, klasycystyczna, wzniesiona w latach 1824–1826 według projektu Wojciecha Langego dla Adolfa Fiedlera, jedna z największych fabryk kalisko-mazowieckiego okręgu przemysłowego; wpisana do rejestru zabytków w 1964, od 1981 mieści Muzeum Historii Prz
Staw, Plac Wolności 11
Kościół Świętego Mikołaja w Stawie - rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Staw, w gminie Szczytniki, w powiecie kaliskim, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu Opatówek. Mieści się przy Placu Wolności, na niewielkim wzniesieniu.
Most żelazny w Opatówku – kładka dla ruchu pieszego położona w parku krajobrazowym w Opatówku koło Kalisza w województwie wielkopolskim, w powiecie kaliskim. Most wybudowany w 1824 roku jest najstarszym istniejącym mostem żelaznym w Polsce.
Kościół św. Bartłomieja Apostoła w Stawiszynie - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Stawiszyn w województwie wielkopolskim, przy ulicy Szkolnej.

Strony