Cmentarz Farny - Atrakcje

0

Strony

Września, Gnieźnieńska
Cmentarz Farny we Wrześni – zabytkowy cmentarz rzymskokatolicki, znajdujący się w centrum Wrześni, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim.
Pomnik Katyński we Wrześni - monument usytuowany na Cmentarzu Farnym przy ul. Gnieźnieńskiej we Wrześni. Upamiętnia mieszkańców Wrześni oraz osoby związane z miastem, które zostały zamordowane w 1940 przez radzieckie NKWD - w Katyniu, Miednoje i Charkowie (zbrodnia katyńska).
Września, Jana Pawła II 10
Gmach sądu we Wrześni – trójkondygnacyjny budynek w stylu neorenesansu gdańskiego z 1906, zlokalizowany przy ul. Jana Pawła II 10 we Wrześni. W budynku mieści się Sąd Rejonowy we Wrześni (w latach 2013-2014 w wyniku tzw.
Września, Kościelna 7
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Stanisława Biskupa Męczennika we Wrześni (fara wrzesińska) - zabytkowy rzymskokatolicki kościół parafialny we Wrześni, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim.
Września, Ignacego Daszyńskiego 1
Park im. Marszałka Józefa Piłsudskiego we Wrześni – zabytkowy park znajdujący się we Wrześni, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim. Ma powierzchnię około 10 ha. Zarząd nad parkiem sprawuje Urząd Miasta i Gminy we Wrześni.
Pomnik Jana Pawła II we Wrześni - pomnik znajdujący się we Wrześni, na placu obok kościoła farnego Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Stanisława Biskupa Męczennika przy ulicy Jana Pawła II.
Ławeczka Bronisławy Śmidowiczównej – pomnik będący pamiątką Strajku Dzieci Wrzesińskich z 1901, którego współorganizatorką była Bronisława Śmidowiczówna. Ławeczka szkolna wykonana została z brązu. Jest naturalnej wielkości i opiera się na wzorze ławki szkolnej z sali muzealnej.
Września, Dzieci Wrzesińskich 13
Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich we Wrześni - placówka muzealna we Wrześni. Poświęcone jest upamiętnieniu Wiosny Ludów (1848), strajku dzieci wrzesińskich (1901) oraz powstania wielkopolskiego (1918/1919). Położone jest przy ul.
Ratusz we Wrześni – zabytkowy ratusz we Wrześni, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim.
Września – stacja kolejowa we Wrześni, w województwie wielkopolskim, w Polsce. Według kategoryzacji PKP, dworzec ma kategorię D. W latach 60. budynek z czerwonej cegły został otynkowany i przemalowany na kolor beżowy. Natomiast wewnątrz przeszedł gruntowny remont.
Września, Warszawska 5
Kamienica przy ul. Warszawskiej 5 we Wrześni – zabytkowa kamienica zlokalizowana we Wrześni, przy ulicy Warszawskiej, jednej z głównych ulic Wrześni. W sąsiedztwie kamienicy znajduje się m.in. budynek poczty i inne zabytkowe kamienice.
Budynek Starostwa Powiatowego we Wrześni – usytuowany na południowy wschód od Rynku, w pewnym oddaleniu od centrum Wrześni. Starostwo w czasach zaborów nazywane było landraturą, a sąsiadująca z nim willa starosty - willą landrata.
Września, Juliusza Słowackiego 2
Szpital Powiatowy we Wrześni - szpital we Wrześni, położony u zbiegu ul. Słowackiego i ul. Warszawskiej, w centrum miasta.
Września, Fryderyka Chopina 9
Pomnik Dzieci Wrzesińskich - znajduje się we Wrześni na miejscu gdzie ul. Sienkiewicza przechodzi w ul. Harcerską. Upamiętnia wydarzenia ze strajku Dzieci Wrzesińskich w latach 1901-1902. Został ufundowany przez Społeczeństwo Ziemi Wrzesińskiej w 75 rocznicę tych wydarzeń.
Września, Tadeusza Kościuszki 27
Kościół Świętego Ducha we Wrześni - zabytkowy rzymskokatolicki kościół parafialny we Wrześni, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim.

Strony