Katowice - Miejsce kultu

Strony

Katowice, Panewniki, Panewnicka 76
Telefon: +48 322526870
Bazylika św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – neoromański kościół klasztorny w Katowicach Panewnikach z początku XX wieku, centrum pielgrzymkowe w okresie Bożego Narodzenia ze względu na budowaną rokrocznie Panewnicką Szopkę.
Katowice, Bogucice, Leopolda Markiefki 89
Kościół św. Szczepana w Katowicach − znajduje się przy ul. ks. Leopolda Markiefki 89 w dzielnicy Bogucice należny do archidiecezji katowickiej.
Kościół św. Piotra i Pawła w Katowicach – kościół pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach, należący do archidiecezji katowickiej. Znajduje się przy ulicy Mikołowskiej 32.
Katowice, Szopienice, Księdza Biskupa Herberta Bednorza 20
Katowice, Brynów, Tadeusza Kościuszki 112
Telefon: +48 32 2054061
Kościół św. Michała Archanioła w Katowicach – najstarsza budowla sakralna na terenie Katowic, położona w Parku Kościuszki w Brynowie, na Wzgórzu Beaty, wzniesiona w 1510 r. w Syryni w powiecie wodzisławskim. W 1938 r. kościół został przeniesiony z Syryni do Katowic.
Katowice, Śródmieście, Plac Księdza Emila Szramka 1
Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Katowicach znany tradycyjnie jako kościół Mariacki. Zbudowany w stylu neogotyckim, na planie krzyża łacińskiego, z ciosów kamiennych, przy obecnym placu ks. E. Szramka.
Katowice, Dąbrówka Mała, Aleja Niepodległości 4
Parafia św. Antoniego z Padwy – parafia rzymskokatolicka w Katowicach-Dąbrówce Małej, województwo śląskie. Powstała 1 kwietnia 1911. Podlega pod dekanat Katowice-Bogucice w archidiecezji katowickiej.
Archikatedra Chrystusa Króla w Katowicach – zbudowana w latach 1927−1955 w stylu klasycyzującym według projektu architektów Z. Gawlika i F. Mączyńskiego. Historia
Katowice, Śródmieście, Marii Skłodowskiej-Curie 20/1
Kościół garnizonowy św. Kazimierza w Katowicach − zbudowany został w stylu funkcjonalizmu, powstał w latach 1930−1933, według projektu Leona Dietza d’Army i Jana Zarzyckiego, zbudowany przez firmę Jana Widucha przy ul. Mikołaja Kopernika. Kościół poświęcono 22 listopada 1931.
Kościół św. Józefa w Katowicach-Załężu – neogotycki katolicki kościół parafialny parafii św. Józefa, mieszczący się przy ulicy Gliwickiej 76 w Katowicach, w dzielnicy Załęże. Powstał on w latach 1898-1900 jako kościół wotywny po katastrofie górniczej w kopalni Kleofas z 4 marca 1896.
Katowice, Osiedle Witosa, Norberta Barlickiego 2
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Herberta – parafia rzymskokatolicka w Katowicach, wchodząca w skład dekanatu Katowice - Załęże, w archidiecezji katowickiej.
Katowice, Piotrowice, Aleksandra Fredry 26
Telefon: +48 322028387
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Jana Bosko w Piotrowicach − parafia rzymskokatolicka w dekanacie Katowice-Panewniki, archidiecezja katowicka. Liczy 8.000 wiernych.
Katowice, Stare Panewniki, Panewnicka 463
Parafia św. Antoniego z Padwy – parafia rzymskokatolicka w katowickiej dzielnicy Ligota-Panewniki, w dekanacie Katowice Panewniki w archidiecezji katowickiej. Liczy 2.860 wiernych. Obejmuje swym zasięgiem teren dawnych osad Stare Panewniki i Wymysłów.
Katowice, Giszowiec, Górniczego Stanu 22
Parafia św. Stanisława Kostki w Giszowcu − rzymskokatolicka parafia należy do dekanatu Katowice-Bogucice w archidiecezji katowickiej.
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Uzdrowienia Chorych – parafia rzymskokatolicka na Tysiącleciu Dolnym, dzielnicy Katowic.
Katowice, Chorzowska 160
Parafia św. Jana i Pawła Męczenników – parafia rzymskokatolicka w Dębie, dzielnicy Katowic, w archidiecezji katowickiej.
Katowice, Giszowiec, Młodzieżowa 10
Parafia św. Barbary w Katowicach-Giszowcu − należy do dekanatu Katowice-Bogucice.
Katowice, Warszawska 18
Ewangelicki Kościół Zmartwychwstania Pańskiego w Katowicach − kościół diecezjalny diecezji katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP oraz parafialny Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Katowicach, zlokalizowany przy ul. Warszawskiej 18.
Katowice, Profesora Jana Mikusińskiego 8
Telefon: +48 32 250 12 93
Parafia św. Józefa w Katowicach – rzymskokatolicka parafia pod wezwaniem św. Józefa Robotnika w Katowicach, w osiedlu Józefowiec.
Katowice, Plac Powstańców Śląskich 3
Kościół Świętej Jadwigi Śląskiej w Katowicach-Szopienicach – jeden z zabytkowych kościołów w Katowicach, w województwie śląskim. Należy do dekanatu Katowice-Bogucice archidiecezji katowickiej. Mieści się w dzielnicy Szopienice.

Strony